Publikace Svatební den

16.05.2012 14:34

Plzeň, 16. 5. 2012- Plzeňský kraj ve spolupráci s bavorským městem Deggendorf připravil celobarevnou brožuruSvatební den v Plzeňském kraji a bavorském příhraničí: romantika i dobrodružství. Publikace obsahuje tipy na tradiční i netradiční svatební dny v Plzeňském kraji a bavorském příhraničí.

Příprava publikace probíhala v součinnosti s informačními centry v regionu, městy a obcemi, Národním památkovým ústavem a poskytovateli svatebních služeb (správy hradů zámků apod.) Své tipy na originální svatby ale mohla posílat také široká veřejnost.

Ojedinělá celobarevná publikaceSvatební den v Plzeňském kraji a bavorském příhraničí: romantika i dobrodružstvínabízí zcela nový pohled na možnosti turistického ruchu v Plzeňském kraji. V obou regionech doposud podobný propagační materiál chyběl,říká radní pro oblast kultura, památkové péče a cestovní ruch Václav Koubík.

Propagační brožura o rozměru A 4 s vazbou na kratší straně vychází v nákladu 5 tisíc kusů a ve třech jazycích - čeština, angličtina a němčina.

Nová publikace nabízí možnosti na rozličné svatební dny členěné dle druhu a typu,- na svatby tradiční, romantické, svatby v přírodě, svatby s trochou adrenalinu a netradiční svatby. Katalog je vhodně doplněn o tipy na svatební cesty, líbánky i svatební tradice v uvedených regionech. Texty jsou doplněny kvalitními fotografiemi a celkovou mapkou vyznačením všech uvedených svatebních cílů,doplňuje vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu na Alena Svobodová.

Půvabná místa ke svatebním obřadům najdou snoubenci také v bavorském příhraničí.Málokdo z Čechů například ví, že hned za hranicemi může zažít krásnou netradiční svatbu. Svatební pár vyveze na dominantu Bavorského lesa - Velký Javor speciální svatební kabinka,říká Simona Fink z Touristisches Service Center ArberLand v Regenu.

Projekt je spolufinancován z Dispozičního fondu euroregionů, Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007-2013.

Spolupráce s Plzeňským krajem při vzniku brožury byla výborná. Pro Národní památkový ústav je velice významné, že publikaci zaštítil právě Plzeňský kraj, který například při veletrzích pomůže k propagaci také našim objektům, které jsou zahrnuty v publikaci,připomíná David Růžička z Národního památkového ústavu.

Elektronická verze katalogu je k dispozici ke stažení na internetových stránkách: www.turisturaj.cz /multimediapublikace/ a také na: www.arberland.de.

Pro prezentaci v Anglii je umístěna elektronická verze a anotace o vydání publikace na adrese: www.visitpilsenregion.co.uk.

V publikaci prezentuje 85 objektů na území jak Plzeňského kraje, tak bavorského příhraničí. Německá strana se svými tipy na svatební den je zastoupena přibližně necelou jednou třetinou z celkového počtu.

Celkové náklady na publikaci činily bez mála 408 tisíc korun. 45 % nákladů bylo pokryto z dotace z Dispozičního fondu euroregionů, Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007-2013 (7 786 EUR, tj. cca 190 tisíc korun).

Publikaci Svatební den nabízejí všechna IC v Plzeňském kraji a bavorském příhraničí, všechny subjekty zastoupené v publikaci a samozřejmě bude k dispozici na zahraničních i tuzemských veletrzích, kde se Plzeňský kraj prezentuje.

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/publikace.jpg

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/Kozel.jpg


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·