Psovod nebo zahrádkář?

09.02.2014 00:00

Roman Nečas je dlouholetý policista, který několik posledních let slouží v řadách Městské policie Karlovy Vary a pokračuje tak ve své původní profesi psovoda. Noční kontroly vlakových nádraží, "kutlochy" bezdomovců, garáže, ale i zahrádkářské kolonie, to jsou místa, kde jej můžete nejčastěji potkat spolu s Assem, německým ovčákem. Pro posledně jmenované místo mu občas kolegové přezdívají "zahrádkář".

 

Pro Romana je velmi důležitý přímý kontakt s lidmi, i proto po kontrole zahrádek nechává na místě lístek s oznámení o provedené kontrole s číslem na MP a svoji služební e-mailovou adresou. Poznatky lidí jsou cenným zdrojem informací nejen pro něj, ale rovněž pro jeho kolegy s nimiž úzce spolupracuje.

 

Nově strážníci také reagují na problém s odchycenými psy. Mnohdy se stane, že pes je čipován a majitel splnil oznamovací povinnost vůči magistrátu města, tudíž nic nebrání tomu, aby v případě takového odchytu, putoval pes místo do útulku rovnou domů k páníčkovi. Vyhne se tak stresu z cizího prostředí. Množí se však případy, kdy strážníci doma nikoho nezastihnou a  proto nově budou nechávat ve schránkách a nebo přímo na dveřích informaci, kde si majitel může psa vyzvednout. Minimálně se tím zkrátí čas hledaní a majitel si ušetří další zbytečné běhání.  

 

Bc. Marcel Vlasák,
velitel MP Karlovy Vary
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·