První triatlonový den – sprška medailí v jedenácti startech

17.08.2014 15:40

Karlovy Vary v triatlonovém varu

 

Sobotní program MATTONI CITY TRIATHLONu bychom mohli nazvat „Dnem startů, dnem cílů a dnem medailí“. V Karlových Varech to dnes opravdu ve vodě i na souši vřelo.Celkem 11 startů žádný z organizátorů v jeden den dlouho nepamatuje. Od 9 hodin závodily žákovské kategorie, poté přišel na řadu paratriatlon, WITTE Automotive Baby Duathlon a sobotní triatlonový vlak závodů do cíle přivezli účastníci závodu olympijských nadějí, závodu OPEN a štafety.

Kompletní výsledkový servis z triatlonového maratónu pro Vás připravujeme na www.czechtriseries.cz.

 

V sobotu 16.srpna jako první při teplotě vzduchu 15 stupňů a teplotě vody 18,9 stupně Celsia odstartovaly žákovské kategorie 8-11, 12-13 a 14-15 let. Novým projektem států Visegradské čtyřky „Závod olympijských nadějí“ a vystoupení mladých triatletů z ČR, Slovenska, Maďarska a Polska v rámci nového projektu isegradské čtyřky „Závod olympijských nadějí“ mohli diváci sledovat v kategoriích starší žáci, dorostenci a junioři. Dopolední závody navštíviltaké prezident ETU pan Bertrandi, který je hostem víkendového MATTONI CITY TRIATHLONU

 

Historicky prvního paratriatlonu se v Karlových Varech zúčastnila šestice speciálních dvojic (závodník – vodič) v kategoriích na vozíčku

1.Miroslav Šulc

2.Zbyněk Švehla

3. Zdeněk Krch

a zrakově postižení

1.Patrik Hetmer

2. Václav Svoboda

3. Jan Bošek

Speciální dvoučlenné týmy – závodník + jeho vodič – prověřily svoje síly v uzavřeném areálu Rolava v Karlových Varech na distancích 400 metrů plavání, 8km kolo a 2km běh. Obrovskou energií a vůlí sršící závodníci sklízeli při každém průjezdu velké ovace. Paratriatlon míří jako nováček na paralympijské hry v Rio de Janeiro za dva roky.

 

Ve tři hodiny odpoledne zaplavily Rolavu dětské kategorie od absolutně bezprostřední kategorie do 3 let na odrážedlech, odstrkovadlech až po téměř „profesionální závodníky“ ve věku 10-14 let. Celkový počet přihlášených se vyšplhal na úctyhodnou stovku. Na samém závěru si boj o duatlonové medaile rozdalo sedmnáct štafet rodič – dítě, v podání maminek, tatínků nebo dědečků a bojovalo se do posledního centimetru před startovní páskou.

 

17:30 to byl startovní interval pro dorostenecké a juniorské kategorie MČR a Závodu olympijských nadějí.

Ani centimetr nezůstal volný na startovním molu při kategorii Open a štafetách. Celkovými vítězi OPEN závodu se stali Lukáš Maiwalder a Lenka Fanturová. V poslední kategorii sobotního večera nejrychleji do cíle letěly „Berušky“, na druhém místě se umístili …..a třetí byl WITTE Bike Team. Celkovými vítězi OPEN závodu se stali Lukáš Maiwalder a Lenka Fanturová.

Zdroj: TZ MATTONI CITY TRIATHLON Karlovy Vary 

LPP

 

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·