Pro nadcházející turistickou sezonu připravila Plzeň mobilního průvodce městem

15.05.2012 16:01

Novou službu pro návštěvníky připravilo v nastávající turistické sezoně město Plzeň. Je jí mobilní průvodce, který přináší nové možnosti, jak si vychutnat návštěvu města a umocnit zážitky. Oproti tištěným prezentačním materiálům dává další rozměr v podobě interaktivních funkcí. Mezi ty se řadí představení místa a okolí, služeb, aktivit, zajímavostí, prohlídkových tras včetně přehledu aktuálního kulturního a sportovního dění. Aplikace je pro operační systémy Android a iOS (Apple) k dispozici nonstop a uživatel si ji může stáhnout zdarma. Používání je zcela bezplatné a bez nutnosti připojení na internet. Má českou a anglickou verzi.

 

„Obliba mobilních aplikací a online systémů stále roste. Mobilní telefon má dnes skoro každý a lidé si rychle přivykli na to, že díky němu se poměrně komfortně dostanou ke všem informacím, které hledají. Naším cílem je lákat k návštěvě Plzně i touto novou interaktivní formou,“ říká primátor Martin Baxa.

 

Mobilní průvodce návštěvníkům představí zajímavá místa, architektonické památky, muzea, galerie, přírodní zajímavosti a také kulturní a sportovní akce. Nechybí podrobná mapa a na dvě stě fotografií. Obsahuje také praktické informace, kontaktní údaje a otevírací dobu. „Jeho uživatelé mohou jednoduše a přehledně vyhledávat požadované informace, které mají k dispozici 24 hodin denně,“ upozorňuje náměstek primátora Miloslav Šimák.

 

„Průvodce vylepšuje služby návštěvníkům města. Doplňuje nabídku informačního centra tím, že je k dispozici v době, kdy je zavřené. Používání mobilní technologie určitě více zaujme mladší generaci, což pokládám za důležitou přednost. O řadě míst se turisté nemusejí dozvědět, používají-li klasickou mapu, mobilní průvodce je interaktivní,“ vypočítává výhody Zuzana Smotlachová, vedoucí odboru prezentace a marketingu plzeňského magistrátu.

 

Aplikace je rozdělena do několika sekcí. V sekci Místa lze najít památky, lokality, kde může turista trávit volný čas, ale i praktické informace o městské veřejné dopravě, o parkování nebo o nemocnicích. „Seznam cílů je řazen podle aktuální vzdálenosti od uživatele. Místo může uživatel rychle a pohodlně najít i prostřednictvím fulltextového vyhledávání. U konkrétní pozice se zobrazí detailní informace. Adresa, textový popis místa včetně praktických informací, jako je například otevírací doba,“ popisuje Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií, a připomíná, že součástí jsou i fotografie místa.

 

Sekce Trasy nabízí možnost projít si doporučené okruhy se zajímavými turistickými cíli. „Informace k jednotlivým trasám obsahují délku v kilometrech, časovou náročnost, popis trasy se seznamem jednotlivých míst, která ji tvoří,“ přibližuje Radek Kolářík, projektový manažer. Zatím je v aplikaci k dispozici šest tematicky zaměřených tras. „Galerijní, Kostelní, která je rozdělena do dvou okruhů, Pro děti, Středem města, šestá se věnuje pivovarnictví. Časem přibydou další,“ sděluje Zuzana Smotlachová.

 

Uživatelé v aplikaci najdou mapu, jež je funkční i v offline režimu. Podle ředitele Šantory ocení tuto službu především zahraniční návštěvníci, kteří nemají aktivovaný datový roaming. „Offline verze mapy umožní zobrazení aktuální polohy uživatele i polohy všech míst. Omezeno bude ale zoomování a také pokrytí území na základě dostupných podkladů,“ doplňuje.

 

Další informace o Plzni jsou k dispozici v sekci Více. Kromě toho obsahuje data Plzeňské vstupenky, o parkovacím domu Rychtářka nebo fakta o projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury. Aplikace má zabudovánu čtečku QR kódů a umožní vytvořit a poslat pohlednici na e-mail a Facebook.

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/120515_Aplikace_Moblini_pruvodce_1.jpg

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/120515_Aplikace_Moblini_pruvodce_2.jpg

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/120515_Aplikace_Moblini_pruvodce_3.jpg


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·