Pro cestovní pas kterýkoliv pracovní den

21.07.2017 12:00

 

I na karlovarském magistrátu se projevuje sezónní zvýšený zájem o nové cestovní doklady. Zatímco některá odpoledne se tvoří mnohohlavé zástupy, v jiné úřední hodiny zeje pasové oddělení prázdnotou. Možná je to historickým zvykem, že „úřední dny na občanky a pasy jsou jen pondělí nebo středa“.

Už mnoho let to ale tak není. Pracoviště magistrátu, které přijímá žádosti o pas, je v provozu každý den v týdnu od 8 do 12 hodin, v úterý a čtvrtek také odpoledne od 13 do 14 hodin, v pondělí a středu odpoledne od 13 do 17 hodin.

Poslední pořadový lístek ale vyvolávací systém vydává v pondělí a ve středu pouze do 16:45. Odbavit žádost (nezřídka hned několikačlenné rodiny) o nové pasy určitou dobu trvá. V tyto frekventované dny pracoviště obvykle nezavírá v 17:00, ale hluboko po osmnácté hodině. Lze určitě pochopit nespokojenost lidí, z nichž někteří cestují kvůli cestovním pasům i ze vzdálenějších oblastí spádového území Karlových Varů, že jsou dlouhým odpoledním čekáním rozhořčeni. Když takový čas ale zvolí většina klientů za celý týden, pracoviště není bohužel kapacitně schopné odbavovat žádosti rychleji.

Prosíme proto všechny, kdo si přicházejí požádat o nové cestovní doklady, aby zvážili podání žádosti i v jiné dny nebo v jiný čas než v pondělí a středu před pátou hodinou.

K odbavení na určitou hodinu se lze také objednat na webu magistrátu v sekci Vyřiďte si na magistrátu – Cestovní pas (https://mmkv.cz/cs/cestovni-pas) - Elektronické objednávání. Objednaný klient má výhodu rychlého přijetí a vyřízení žádosti, může si cestu na magistrát dopředu naplánovat a vyhnout se frontám v horkých pozdních odpolednech.

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·