Připravuje se rekonstrukce Loosových interiérů v Bendově 10

04.06.2012 18:59

Do září letošního roku by měl autor nejvhodnějšího návrhu studie obnovy a využití interiérů bytu v domě Bendova 10 architekt Ludvík Grym předložit městu projektovou dokumentaci pro stavební povolení. Bývalý byt Ing. Viléma Krause, kde se z původního vybavení realizovaného celosvětově uznávaným architektem a spoluzakladatelem moderního pojetí architektury Adolfem Loosem dochovaly především interiéry ve dvou místnostech, by měl být zpřístupněn širší veřejnosti formou stále expozice. V reprezentativní části má vzniknout prostor vhodný pro pořádání komorních kulturních a společenských akcí, zbývající část má sloužit jako funkční kancelářský prostor menšího rozsahu.
Vyhotovení projektové dokumentace bylo rozděleno do dvou částí. První z nich vytvořily tři architektonické kanceláře. Ty byly osloveny na základě prokazatelné zkušenosti s řešením srovnatelného zadání. Nejvhodnější studií se stala rozhodnutím komise studie provedená Ing. arch. Ludvíkem Grymem, který bude vyzván k vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení a vlastní realizaci.
Odbor památkové péče magistrátu nechal v předchozích letech zpracovat předběžný odhad nákladů na rekonstrukci celého bytu. Jsou rozděleny na dvě části. První zahrnuje rehabilitaci prostorů jídelny, obývacího pokoje a ložnice s Loosovými interiéry. Bez volných doplňků (replik podle dochovaných fotografií) je částka odhadnuta na 1,65 mil. korun (bez DPH). Druhá část se týká rekonstrukce ostatních prostorů, u nichž je předpoklad využít je jako kanceláře. Jedná se o pracovnu, pokoj, chodbu s halou, koupelnu a kuchyni. Odhad nákladů je vyčíslen na zhruba jeden milion korun (bez DPH). Předpokládaná částka na doplnění nábytku a zařízení je ve výši cca 2,5 milionu korun (včetně DPH).
Harmonogram činností byl koncem minulého roku sestaven tak, aby mohly být prostory zpřístupněny začátkem roku 2014.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·