Přípravné zápasy, ale i herní kemp na Kypru

12.12.2012 17:52

Náročnou zimní přípravu mají před sebou fotbalisté vedoucího týmu Gambrinus ligy. Svěřenci trenéra Pavla Vrby odstartují zimní drill úvodním tréninkem ve čtvrtek třetího ledna a první část přípravy budou absolvovat v domácích podmínkách.

Na počátku přípravy budou kromě dvoufázových tréninků čekat na viktoriány také tradiční zátěžové testy, které naznačí jak jsou hráči připraveni. Samotnou přípravu zahájí ale jednotlivě již před vánočními svátky, kdy každý z hráčů začne plnit individuální tréninkový plán, který jim naordinoval viktoriánský lodivod. První přípravné utkání sehraje Viktoria ve středu devátého ledna, soupeřem bude předposlední tým divize skupiny A – SK Senco Doubravka.

V sobotu 12. ledna pak zpestří neoblíbenou část roku další utkání, tentokrát bude soupeřem třetiligová domažlická Jiskra. V dalších zápasech před odletem na soustředění se Viktoria ještě utká s druholigovým Ústím nad Labem, divizními Rokycany a šestadvacátého ledna se severočeským Mostem.

Devětadvacátého ledna pak odcestuje výprava s plzeňskými fotbalisty ladit formu na herní soustředění na Kypr. I letos viktoriáni zamíří do známé destinace. Na Kypru, kam s největší pravděpodobností odletí již zúžený kádr, sehraje Viktoria tři přípravné zápasy. Otázkou zůstává jméno prvního soupeře, se kterým by se viktoriáni měli utkat v poslední lednový den. „V jednání jsou tři týmy, rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech,“ přiblížil aktuální stav tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár, který zároveň dodal: „Počítat zároveň musíme s přípravným utkáním české reprezentace v Turecku, které je naplánováno na 6. února. Tuto situaci budeme vzhledem k možnému startu našich fotbalistů řešit v následujícím období.“

Ve druhém kyperském souboji viktoriány prověří dvojnásobný vítěz ruské Premier League, FC Lokomotiv Moskva. Generálku na úvodní utkání vyřazovací části Evropské ligy, které se hraje 14. února, sehraje Viktoria ve čtvrtek 7. února se Slaskem Wroclav, což není pro plzeňské fotbalisty neznámý soupeř. S polským týmem se utkali již v rámci loňské zimní přípravy a zápas, který hrála Viktoria jako generálku na Schalke, skončil nerozhodným výsledkem 1:1.  Soupeře navíc trénuje český trenér s výbornou znalostí plzeňského prostředí – Stanislav Levý.

Den po posledním utkání na Kypru zamíří viktoriáni nazpět domů, finální část přípravy bude opět probíhat ve Štruncových sadech. Ve čtvrtek 14. února pak Viktoria vstoupí zápasem na hřišti soupeře do vyřazovací části Evropské ligy. Odveta je na programu o týden později. Domácí Gambrinus liga by pak měla mít úvodní jarní kolo na programu o víkendu 23.-24. února. Viktoria v něm zajíždí na hřiště Zbrojovky Brno.

 

Rozpis přípravných zápasů

 

9.1. 2013 – 16:30

SK Senco Doubravka

Hřiště Luční

12.1. 2013 – čas bude upřesněn

Jiskra Domažlice

Hřiště Luční

19.1. 2013 – čas bude upřesněn

Ústí nad Labem

Hřiště Luční

23.1. 2013 – čas bude upřesněn

FC Rokycany

Hřiště Luční

26.1. 2013 – čas bude upřesněn

Baník Most

Hřiště Luční

29.1.2013 – 8.2.2013

Herní soustředění Kypr

 

31.1. 2013 – čas bude upřesněn

Soupeř bude upřesněn

 

 3.2.2013 – čas bude upřesněn

Lokomotiv Moskva

 

7.2.2013 – čas bude upřesněn

Slask Wroclav

 

 

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

FC Viktoria Plzeň, a.s.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·