Primářem kardiologie se stal Alexandr Schee

12.08.2016 14:43Karlovarské kardiocentrum má nového primáře. V jeho čele stane MUDr. Alexandr Schee. Čtyřicetiletý lékař působí v karlovaské nemocnici už od roku 2010 a chce v nové funkci navázat především na dosavadní práci svého předchůdce.

"Především chci navázat na odvedenou práci primáře Paďoura a pokračovat v rozšiřování portfolia zaváděných metod,” vysvětluje Schee s tím, že už od října by se tak například spektrum poskytovaných služeb v karlovarském kardiocentru měl rozšířit o radiofrekvenční ablaci po fibrilaci síní, která je jedním z nejrozšířenějších druhů srdeční arytmie.

“Kromě toho bych ale rád zintenzivnil také spolupráci s ostatními krajskými zdravotnickými zařízeními. A to jak s kardioambulancemi, tak i lůžkovými interními odděleními. Hlavně formou pořádání klinických seminářů z oboru,” shrnuje Schee s tím, že ze spolupráce s ostatními lékaři v kraji by měli profitovat především pacienti.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160812144617_001_ls.png

O jmenování Alexandra Schee rozhodla tento týden odborná komise mezi jejímiž členy byl i předseda České kardiologické společnosti profesor MUDr. Miloš Táborský, Ph.D., MBA, FESC. Pro komisi byla rozhodující především odborná kvalifikace doktora Schee. Vedle licencí z invaznivní diagnostické a intervenční kardiologie má licence také na srdeční elektrofyziologii ať jde o diagnostickou činnost nebo katetrizační ablace, stejně jako má potřebnou kvalifikaci pro výkon funkce vedoucího lékaře a primáře kardiologie.

MUDr. Alexandr Schee se narodil v roce 1976 v Opavě a po studiu na tamním gymnáziu absolvoval Lékařskou fakultu UP Olomouc, obor všeobecné lékařství. Po absolutoriu sbíral od roku 2002 zkušenosti jako sekundární lékař na interním oddělení v Nemocnici Ostrava Jih, následně v Karvinské hornické nemocnici a poté na Klinice kardiologie v pražském IKEM. Do Karlových Varů nastoupil v roce 2010 jako lékař interveční kardiologie.

 

Zdroj: TZ Karlovarské krajské nemocnice

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·