Přijďte podpořit mladé běžce na Juniorský maraton

18.04.2014 08:56

Ve čtvrtek 24. dubna se při jedenáctém semifinálovém kole v Karlových Varech rozběhne 18. ročník Juniorského maratonu. Na trati dlouhé 42 km se spolu v desetičlenném štafetovém závodě utkají studenti z 9 středních škol z celého Karlovarského kraje.

„Cílem tohoto projektu je přivést středoškoláky k běhání a tím bojovat proti obezitě, která je u mladých lidí objevuje stále častěji,“ říká za organizační tým RunCzech Markéta Balcarová. „Naší snahou je co nejvíce pomoci v boji proti problémům mladé generace, jako jsou alkohol, cigarety, drogy, nebo vysedávání u počítače,“ dodává.

Juniorský maraton je štafetový běžecký závod pro studenty středních škol, kteří zdolávají celou trať klasického maratonu. O 42 km dlouhý úsek se podělí 10 členů týmů, na každého tak čeká 4,2 km dlouhý úsek. V dubnu startují semifinálová kola, která se poběží ve dvanácti krajích Česka. Ti nejlepší z nich se dostanou do finále, které se poběží 11. května v rámci slavného Volkswagen Maratonu Praha.

Jedenácté semifinálové kolo startuje ve čtvrtek 24. dubna ve Smetanových sadech v Karlových Varech. Ve 12 hodin vyšle startovní výstřel na trať 9 týmů z 9 středních škol za účasti zástupce města Karlovy Vary a hejtmana Karlovarského kraje PaedDr. Josefa Novotného. Na každého běžce čeká 6 kol o délce 700 m, celkem 4,2 km.

Ti nejrychlejší se mohou těšit na květnové finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde budou startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Všichni finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny medaile a účastnická trička. Jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Registrace na Juniorský maraton jsou zdarma a hlásit se lze až do poslední chvíle. Stačí jen dát dohromady 10 spolužáků a přihlásit se na www.runczech.com/jmc. Pokud se nechystáte běžet, přijďte podpořit mladé závodníky na trati. Celý program provází živá soutěžní atmosféra a je připraven i doprovodný program. Přijďte i vy podpořit mladé sportovce!

 

Zdenka Pecková

PR & Media

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·