PŘIBYLO ČTRNÁCT CERTIFIKOVANÝCH ABSOLVENTŮ SENIOR AKADEMIE

23.06.2014 15:02

Mezi kriminalitou nejohroženější skupiny patří stále děti a senioři. Proto karlovarská městská policie zaměřuje preventivní programy i na cílovou skupinu seniorů. V měsíci červnu byl ukončen již čtvrtý ročník úspěšného projektu Senior akademie. 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140624094549_001_mc.png

Do projektu se zapojilo celkem 21 seniorů, pro které bylo v průběhu devíti měsíců připraveno několik preventivních přednášek. Témata se týkala různých problematik, ale vždy zaměřena na seniora jako možnou oběť protiprávního jednání, například na problematiku domácího násilí, majetkovou a násilnou trestnou činnost a dopravní výchovu. Dále se účastníci dověděli mnoho informací použitelných v běžném životě, a to techniky tréninku paměti, zvládání stresových situací a asertivní komunikace atd. 

 

Každý účastník mohl za absolvování Senior akademie obdržet certifikát, podmínkou však je, splnit devadesáti procentní účast. Toto se v letošním ročníku povedlo čtrnácti účastníkům a tím vzrostl počet certifikovaných absolventů Senior akademie na 64. 

 

Poptávka po aktivitách pro seniory stále roste, a proto se od podzimu letošního roku rozjede další ročník Senior akademie. Pokud budete mít zájem i Vy, je možné si během července a srpna na služebně Městské policie Karlovy Vary, Moskevská 34 nebo Školní 892 (Lidový dům) vyzvednout a vyplnit přihlášku, a tak se zapojit již do pátého ročníku.   

 

Bc. Magdaléna Kovářová Dis.

Oddělení prevence a dohledu

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·