Příběh města Plzně pokračuje v Mariánské Týnici

06.09.2012 10:19

Mariánská Týnice je po pražské Valdštejnské zahradě dalším místem, kde se mohou návštěvníci seznámit s výstavou fotografiíPaměť loutkypříběh města Plzně. Expozice čtrnácti velkoformátových fotografií bude k vidění na nádvoří bývalého cisterciáckého kláštera přibližně 40 km severně od Plzně zhruba do konce září.

 

Fotografie spojující plzeňskou loutkářskou tradici, historii města a zachované autentické interiéry i exteriéry dokonale zapadají do prostředí travnatého nádvoří kláštera.  „Po úspěchu v plzeňských Smetanových sadech a v Senátu Parlamentu ČR jsme se rozhodli na dalším pokračování výstavy. Z Mariánské Týnice poputuje „Paměť loutky“ ještě do německého Schönsee,“ říká Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast kultury a cestovního ruchu. V roce 2013 se město výstavou bude prezentovat také v partnerském městě Regensburg.

 

Hlavní roli na všech snímcích hraje spolu s dochovanou dobovou scenérií zhruba sedmdesát loutek, většina z nich pochází ze sbírek Západočeského muzea a byla zhotovena již v 19. století. Například založení Plzně je situováno na náměstí Republiky před katedrálu sv. Bartoloměje s loutkami Starý Oldřich, Primátor a Kurando, které pro Loutkové divadlo Karla Nováka v letech 1830 1840 vytvořil řezbář Josef Alessi. Netradiční pojetí historie by mělo nejen pobavit a poučit, ale také přilákat k návštěvě Plzně.

 

 

http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/7/7018/7018713_030d2b9f5eb1686f36ecf65c90c7d880/images/Snmek046.jpg

 

 

Zdeňka Kubalová
Tiskové oddělení
Kancelář primátora
Magistrát města Plzně

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·