Prestižní cenu odborníků získala modernizovaná silnice Nejdek – Pernink

18.06.2015 10:31

K vůbec nejzdařilejším dopravním stavbám v zemi patří rekonstrukce silnice třetí třídy č. 21047 Nejdek – Pernink. Na včerejším vyhodnocení soutěže České dopravní stavby 2014, kterou vypisuje ministerstvo dopravy, získala prestižní cenu odborné poroty Českého svazu stavebních inženýrů. Stavba nominovaná Karlovarským krajem zaujala odborníky citlivým technickým řešením ve složitém horském terénu. Ohodnotili ji i za ohleduplnou práci projektantů, zadavatele i dodavatelů v krušnohorské krajině. 

Ocenění - zleva: vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Vladimír Malý, náměstek hejtmana Jakub Pánik, ředitel Krajské správy a údržby silnic KK Zdeněk Pavlas

Silnice Nejdek – Pernink prošla kompletní modernizací v délce šesti kilometrů.  „V konkurenci rekordních šestačtyřiceti přihlášených staveb z celé republiky je ocenění velkým úspěchem všech, kteří se na akci podíleli. Věřím, že výjimečná zrekonstruovaná trasa vyhovuje i řidičům. Úpravy zahrnují zejména lepší šířkové uspořádání, což vyžadovalo vybudování nových gabionových zdí v téměř celé délce. Dále nové konstrukční vrstvy vozovky, odvodnění, osazení svodidel a dopravního značení,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik. Předpokládaná projektová cena byla původně 120 milionů korun, přičemž kraji se podařilo akci vysoutěžit za 75,4 milionu. Stavbu financoval z evropských fondů.

Kromě silnice z Nejdku do Perninku přihlásil Karlovarský kraj do celostátní soutěže i přestavbu vozovky Aš – Hranice. I tu se podařilo citlivě sladit s okolní přírodou.  Předpokládaná projektová cena byla 50 milionů korun, stavba nakonec kompletně vyšla na 33 miliony. Kraj opět využil evropské prostředky.

Soutěž včetně hlasování o cenu veřejnosti vypisuje ministerstvo dopravy kvůli zviditelnění kvalitních staveb a úsilí investorů, projektantů a dodavatelů. Cílem je profesionální prezentace oborů českého dopravní stavitelství laické i odborné veřejnosti. Do soutěže mohly být přihlášeny dopravní stavby, které byly zkolaudovány nebo uvedeny do provozu do konce roku 2014.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·