Prázdninová štafeta láká na nové turistické cíle

27.06.2012 16:53

Plzeň, 27. 6. 2012 – Také letos mají malí milovníci výletů a turistiky možnost procestovat Plzeňský kraj, navštívit zajímavé turistické cíle a získat lákavé odměny. Desátý jubilejní ročník velkého soutěžního putování po turistických zajímavostech Plzeňského kraje – Prázdninová štafeta startuje 1. července a končí 31. srpna 2012. Vítěz soutěžního losování pojede do Paříže.

 

Prázdninová štafeta je určena dětem a mládeži do 18 let. Každý, kdo navštíví o letních prázdninách alespoň 12 ze 46 vybraných turistických cílů v Plzeňském kraji a zašle vyplněný účastnický list na adresu Zoologické a botanické zahrady v Plzni, spoluorganizátora akce, do 3. září 2012, bude oceněn zajímavými cenami. První cenou pro vylosovaného výherce bude rodinný zahraniční zájezd do Paříže do Disneylandu.

Vyhlášení a předání hlavních cen se uskuteční na podzimním Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2012 v hale TJ Lokomotiva Plzeň, který se letos nově koná již v září (20. - 22. 9. 2012).

 

„Letos bude do Prázdninové štafety zařazeno 10 nových turistických cílů. Mezi novinky přibude například zřícenina hradu Krasíkov, ze které je krásný výhled na protější Ovčí vrch, dále Modrá Madonka od Úterského potoka, ukrytá ve zřícenině kamenné kapličky, interaktivní stezka v areálu informačního centra Správy národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava v Kašperských Horách nebo zrekonstruované Klatovské katakomby, které by si návštěvníci Klatov neměli nechat ujít,“ uvádí některé nové cíle radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Koubík.

 

Dalšími novými cíly v soutěži jsou : Stezka „ Po stopách manětínských mlynářů“ – staré mlýny podél Manětínského potoka (Čoubův mlýn, Frantův mlýn, Vuršův mlýn a Pardouskův mlýn),  Rozhledna Čerchov – Kurzova věž,  Oživené prohlídky města Plzně 2012,  Muzeum Lamberská stezka v Žihobcích,  Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích,  Muzeum Dr.Šimona Adlera nebo kostel sv.Vintíře v Dobré vodě.

 

Více informací včetně účastnického listu naleznete na www.turisturaj.cz

Účastnické listy včetně podrobných informací, herního řádu a seznamu štafetových míst jsou na webových stránkách: www.turisturaj.cz, www.zooplzen.cz a www.iris.snadno.eu.

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/Przdninovtafeta.jpg

 

 

 

Petra Jarošová

tisková mluvčí Plzeňského kraje

Odbor kancelář hejtmana

Oddělení mediální komunikace, vnějších vztahů a marketingu

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·