Praktické workshopy pomáhají absolventům najít práci

09.04.2015 20:29

 

 

Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje podporuje zaměstnávání absolventů prostřednictvím workshopů, na nichž se setkávají studenti a studentky posledních ročníků škol se zástupci zaměstnavatelů.

Za pár týdnů čeká Jiřího Wernera maturita a už ví, kam po ní nastoupí do práce. Jako student čtvrtého ročníku oboru Ekonomika a podnikání na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově se zúčastnil workshopu, který studenty a studentky připravuje na hledání zaměstnání. Poznatky z workshopu zužitkoval u přijímacího pohovoru a brzy nastoupí do sokolovské pobočkyjedné z velkých bank na pozici finančního poradce.

„Na workshopu bylo perfektní, že nám přímo lidé z praxe vysvětlili, jak psát životopis i jak vystupovat při pracovním pohovoru. Jsem přesvědčený, že právě díky těmto informacím jsem uspěl ve výběrovém řízení. S workshopem jsem maximálně spokojený a spokojené ohlasy jsem slyšel i od svých spolužáků,“ pochvaluje si Jiří Werner setkání, na kterém se dozvěděl také informace o svých právech a povinnostech při nástupu do zaměstnání a dalších praktických náležitostech pracovního života.

Workshopy pro studenty a studentky posledních ročníků středních a vysokých škol pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje. „Tato setkání studentů se zástupci zaměstnavatelů jsou součástí našeho projektu na podporu zaměstnávání absolventů. Chceme, aby mladí lidé po skončení školy zůstali v regionu, na workshopech tedy zohledňujeme specifika trhu práce v Karlovarském kraji a zástupci našich členských firem zde prezentují konkrétní pracovní pozice a požadavky na ně,“ vysvětluje ředitel KHK KK Stanislav Kříž.

Dvou setkání se studenty v Chebu a v Sokolově se účastnila také personální a finanční ředitelka společnosti ept connector Martina Pádrová. Představila zde pracovní pozice v oboru výroby elektrické spojovací techniky, stavby strojních a výrobních zařízení a dalších oblastech, kterými se společnost ept connector v regionu zabývá již více než dvacet let. „Hlavní užitek spatřujeme zejména v získávání nových zaměstnanců. Zároveň se díky účasti na workshopech naše společnost zviditelňuje v očích široké veřejnosti. To je pro nás podstatné vzhledem k tomu, že se stáváme čím dál více společensky zodpovědnou firmou,“ říká Martina Pádrová a dodává, že zaměstnávání absolventů umožňuje zaměstnavateli získat pracovníky a pracovnice nezatížené negativními návyky z předchozích zaměstnání.

Krajská hospodářská komora připravila pro studenty a studentky posledních ročníků škol celkem deset workshopů. Zaměstnávání absolventů podporuje také dotacemi pro zaměstnavatele, burzami práce nebo propagací technických oborů, po jejichž absolventech je mezi firmami v regionu velká poptávka.

 

Zdroj: TZ KHKKK

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·