Požár v areálu firmy HP Pelzer v Plzni

10.05.2012 11:01

Ve firmě HP Pelzer v Plzni Radčicích byl z důvodu požáru ve výrobní hale zastaven provoz. Hasiči z objektu evakuovali přes 300 osob. Škody předběžně dosahují na částku 12 milionů korun.

 

Ve středu 9. května 2012 v 14:14 hodin byl v Plzni vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu. Do výrobní haly se sjelo patnáct jednotek požární ochrany, další byly povolány na zbrojnice do pohotovosti. Zálohy byly povolány i z řad nesloužících hasičů na stanice. Na místě byl zřízen štáb velitele zásahu.

 

Ve výrobní hale firmy HP Pelzer v Plzni došlo k požáru za přítomnosti chemické látky. Na příkaz velitele zásahu byl zastaven provoz ve firmě a hasiči evakuovali všechny zaměstnance. V období vzniku požáru docházelo ke střídání směn a v areálu se nacházelo přes 300 osob. Podle prvotních informací se nadýchaly zplodin hoření 3 osoby, jedna z nich utrpěla popálení v obličejové části.

 

Příslušníci Chemické laboratoře Třemošná měřili koncentrace uniklých toxických látek do ovzduší. Zvýšené koncentrace naměřeny nebyly, přesto z preventivních důvodů ve spolupráci s krizovým řízením magistrátu města Plně byli občané Radčic a Křimic informováni o vzniklé situaci a bylo jim doporučeno nevětrat. V 17:22 byli občané informováni o konci hrozícího nebezpečí.

 

Na místě události byly zřízeny čtyři bojové úseky. Hasiči likvidovali požár i pomocí výškové techniky. Jednotky zasahovaly v dýchací technice. V objektu se nacházely toxické chemické látky a látky, které nesmí přijít do styku s vodou. Jen díky maximálnímu nasazení jednotek byly uchráněny veškeré zásoby chemikálií před požárem.

 

Z důvodu možného úniku chemických látek kanalizací do řeky byly nasazeny další síly a prostředkyhasiči instalovali na vodní toky norné stěny. O situaci byly informovány Plzeňské Vodárny i Povodí Vltavy.

 

Škody byly ředitelem podniku vyčísleny předběžně na 12 milionů korun. Uchráněné hodnoty převyšují částku 50 milionů. Předběžně jako příčina vzniku požáru byla stanovena odlétnutá žhavá jiskra při svařování.

 

Dne 10. května krátce po půlnoci došlo k sesunutí trámů střešní konstrukce a k následnému požáru. Policejní hlídka, která na požářiště dohlížela, povolala na místo hasiče. Požár byl pomocí 1 C proudu zlikvidován.

 

Od dopoledních hodin na místě probíhá vyšetřování příčin požáru. Z důvodu dalšího ohniska byla na místo povolána v 10:11 hodin výšková technika a cisterna.

 

Zasahující jednotky:

 

HZS Nýřany

HZS Plzeň Košutka

HZS Plzeň Slovany

HZS Plzeň Střed

HSZ Plzeň krajské ředitelství

JSDH Bílá Hora

JSDH Bolevec

JSDH Božkov

JSDH Červený Hrádek

JSDH Doubravka

JSDH Koterov

JSDH Kozolupy

JSDH Křimice

JSDH Litice

JSDH Město Touškov

JSDH Nýřany

JSDH Tlučná

JSDH Vejprnice

JSDH Vochov

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/HPPelzer.jpg

 

 

por. Mgr. Pavla Jakoubková

tisková mluvčí

HZS Plzeňského kraje


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·