Posledním letošním farmářským trhům bude vévodit vánoční sortiment

09.12.2014 13:41

 

 

Obyvatelé i návštěvníci Karlových Varů si mohou naposledy v letošním roce vychutnat osobitou atmosféru farmářských trhů. Tentokrát budou typickou přehlídkou oblíbených tradičních vánočních produktů. Předvánoční náladu umocní zabijačkové hody, dobré svařené víno a flašinetář.

Organizátoři z městské společnosti KV CITY CENTRUM lákají na nabídku čerstvých třeboňských kaprů. Novinkou budou balíčky na polévku obsahující mlíčí a jikry k přípravě rybí polévky. Za umělecká díla lze považovat zdobené perníčky paní Jiřiny Vlasaté, které se již čtvrtý rok těší velké oblibě u nakupujících. Koupit bude možné i různé druhy cukroví, vánočky, vlašské ořechy v hořké čokoládě, chybět nebude pestrý výběr sušeného ovoce, ořechů i dekorace na vánoční stůl. K mání budou 100% mošty z různých druhů ovoce, ale také zdraví podporující kombucha s příchutěmi od aloe vera až po maliny a jahody. Nabídku zpestří tradiční sortiment, tedy koření, bylinky, med, knedlíky, sýry, máslo, džemy, káva, víno, mléčné výrobky, medovina, houby, paštiky z rodinné konzervárny  aj.  

Na vánočních farmářských trzích si na své přijdou i milovníci masa. Výrobci připraví  výbornou šunku, zabijačkové pochoutky, uzené maso, salámy, klobásy, sádlo, škvarky, jitrnice, chlazené krůty, kachny a kuřata. Pokud nebude mrznout, objeví se i zelináři, kteří přivezou brambory, cibuli a kořenovou zeleninu k přípravě bramborového salátu. Potěší určitě i široký výběr českých kalendářů s tématikou vánočních zvyků a pranostikou. To vše v pátek 12. prosince od 11 hodin na tržišti ve Varšavské ulici v Karlových Varech, před budovou Tržnice.

 

Organizátoři farmářských trhů přejí všem příjemné prožití vánočních svátků a na viděnou se těší 20. března 2015, kdy po zimní přestávce vstoupí městské farmářské trhy do páté sezóny.

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·