Poslední farmářské trhy letošního roku již tento pátek

09.12.2015 13:59

 

 

Naposledy v tomto roce mají obyvatelé i návštěvníci města příležitost nakoupit si na Městských farmářských trzích, a to v pátek 11. 12. 2015, na obvyklém místě před historickou budovou městské tržnice ve Varšavské ulici. 

Ani na farmářských trzích nebude chybět adventní atmosféra - cukráři a pekaři pro návštěvníky napekli různé druhy cukroví - od 240 korun za 1 kg, perníčky, vánočky aj.

Kdo nerad vybírá kosti z kapra - bude mít jedinečnou příležitost koupit si kapří filety bez kostí i jiné sladkovodní ryby přivezené čerstvě z Třeboně. K dostání budou mražené jikry na rybí polévku a uzené ryby. Uzenáři kromě tradiční nabídky budou prodávat vinné klobásy. Lákadlem bude i stánek s čerstvým máslem na pečení. Novinkou mezi mléčnými produkty bude tvarohová pomazánka s rukolou nebo paprikou.

Tentokrát bude v nabídce chlazené králičí maso, kachny, kuřata a krůty... Žhavou novinkou farmy od Františkových Lázní, nabízející chlazenou drůbež, je kachní paštika. A chybět nebude klasika karlovarských farmářských trhů - pečivo, uzeniny, med, houby, koření, bylinky, panenské oleje, knedlíky nebo česká vína. Zelináře vystřídají noví prodejci s vánoční dekorací, českým povlečením, ponožkami a originálními čokoládovými produkty.

 

„Tradice Městských farmářských trhů byla za podpory města zahájena před pěti lety. Na oblibě trhy získávaly zejména díky prodejcům, kteří nám i přes těžké časy zůstali věrní, poděkování patří i stálým zákazníkům, které neodradí ani občas špatné počasí . To všechno dává skvělý základ pro naši další práci. Děkujeme za přízeň a pro příští rok 2016 si můžete již dnes poznamenat termíny: 18.3.,15.4.,20.5.,17.6.,15.7.,19.8.,16.9.,21.10.,18.11. a 16.12,“ zve na farmářské trhy jejich koordinátorka Božena Turoňová z městské společnosti KV City Centrum, organizátora trhů.  

 

Zdroj: Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·