Porážka od Atlética bolí hodně, smutní David Limberský

05.10.2012 14:43

Jen vteřiny dělily viktoriány od toho, aby získali na madridské půdě bod s cenou zlata. Proti obhájci titulu v Evropské lize přišli o remízový výsledek v poslední možný okamžik. „Je to velká škoda. Myslím si, že jsme v Madridu mohli minimálně bod urvat,“ říká smutně Vladimír Darida.

Atlético Madrid, o jehož ofenzivních schopnostech nemá smysl polemizovat, se do nějakých výrazných gólových příležitostí ve střetnutí s Viktorkou nedostávalo. Ve druhé polovině utkání ale začalo přeci jen „kousat“ Západočechy o poznání více než v půli první. „Druhý poločas nám trošku začaly odcházet síly. Atlético drželo balón, my jsme hodně běhali. Bylo to pro nás náročné a oni se dostali do většího tlaku. Žádnou pořádnou šanci kromě jedné si však nevytvořili. Je škoda, že na závěr se takhle Rodríguez trefil. Kdo ví, kolikrát se mu něco podobného ještě podaří,“ ptá se.

Cristian Rodríguez, tak se jmenuje muž, na kterého Plzeňané při bránění standardní situace pozapomněli a který následně zpoza šestnáctky vystřelil Madridu vítězství. „Seděl jsem na lavičce. Myslím si, že se tam s ním někdo z našich bránících hráčů chytal a šlo to kolem jeho nohy. Trefil to ale parádně,“ vrací se ke klíčové situaci utkání střední záložník, jenž v daný okamžik už nebyl na hrací ploše.

„Trefil to přesně do růžku. Pro nás to byla ale bohužel smůla. Je to škoda, prakticky jsme je po celý zápas do nějaké vyložené příležitosti nepustili,“ smutní David Limberský, jenž v Madridu nastoupil s kapitánskou páskou. „V tu chvíli jsem nevěděl, jestli mám brečet nebo se začít smát. Všem nám bylo jasné, že jsou to poslední vteřiny zápasu a poté už nebude čas na vyrovnání. Hodně nás to mrzí. Celý tým se hrozně moc nadřel, bojovali jsme do poslední chvíle jeden za druhého... Bolí to,“ říká zklamaně.

Je tedy asi jasné, jaká nálada zavládla mezi plzeňskými fotbalisty po finálním hvizdu. „Jaká může být po takovémto průběhu zápasu? Jsme smutní, ale život jde dál. Jsme ale rádi, že Coimbra remízovala s Tel Avivem a nyní se už díváme směrem k utkání v Příbrami,“ vyhlíží nadcházející ligový souboj.

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·