Pomohl zachránit sojku

08.08.2014 21:28

 

O tom, že k práci strážníků patří také odchyt zatoulaných či zraněných zvířat jsme vás již informovali. Občas se stane, že k takovému odchytu nestačí pouze rukavice a odchytová tyč. K jednomu takovému vyjeli strážníci začátkem srpna.

Na operační středisko Městské policie Karlovy Vary oznámila telefonicky paní, že při procházce v Mozartově ulici si s manželem všimli nějakého ptáka zachyceného ve větvích stromů nad hladinou rybníčka. Na místo proto vyjela hlídka městské policie.

Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se ve výšce zhruba čtyř metrů nad hladinou rybníka zamotala do rybářského vlasce sojka. Strážníci bohužel nebyli vybaveni ničím, čím by větev přitáhli a uvězněnou sojku osvobodili. Po krátké úvaze byla na místo přivolána hlídka PCO, která byla vybavena neoprenem na potápění. Mohlo tedy začít snažení o záchranu sojky. Strážník z hlídky PCO se po obléknutí neoprenu vydal do vody, kde se nejdříve pokusil větev přitáhnout. Smyčka z vlasce byla ale stále moc vysoko. Jeden z přihlížejících se výrazným způsobem podílel na tom, že sojka nakonec dopadla dobře. Strážníkům totiž půjčil žebřík.

Po něm se konečně strážník dostal až k uvězněné sojce, tu z vlasce odřízl a odnesl ji na břeh. Vlasec se bohužel omotal sojce pevně kolem krku a nepodařil se odříznout, a tak se hlídka vydala na veterinární stanici v ulici Kpt. Jaroše. Veterinářka paní MVDr. Eva Jiránková po ostříhání opeření na krku nalezla a odstřihla smyčku, která sojku stále škrtila. Po vyšetření souhlasila veterinářka s vypuštěním sojky do volné přírody. Opět se tedy hlídka vydala do Drahovic, kde ve Hřbitovní ulici přemístil strážník sojku z odchytové klece na větev stromu. Opeřenec po chvilce načerpal síly a letěl zpět ke svému hnízdu.  

Těší nás, že se občané s důvěrou obracejí na městskou policii a sami jsou pak nápomocni při práci strážníků.

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·