Pokročilé technologie zefektivňují práci karlovarského magistrátu

23.09.2013 00:00

V rámci projektu „Zajištění přenosu dat a informací v území statutárního města Karlovy Vary“ spolufinancovaného z Evropské unie byla pořízena řada pokročilých technologií. Většina z nich je skryta oku běžného občana, ale o to více pomáhají. Technologie umožňují okamžitý přístup k většině dokumentů, které jsou potřeba při vyřizování různých záležitostí na úřadě.


Základní oporou je systém řízení dokumentů (tzv. DMS). Ten spravuje elektronické dokumenty či dokumenty převedené do digitální podoby. Systém umožňuje okamžitý přístup ke správným dokumentům bez ohledu na jejich umístění a formát. Myšleno přitom bylo i na bezpečnost. Ta je zajištěna přesným vymezením přístupových práv k jednotlivým skupinám dokumentů pro jednotlivé pracovníky magistrátu. Systém řízení dokumentů bude využívat například stavební archiv nebo geografický informační systém.


Další moderní technologií, bez které by celý systém nefungoval, je výkonné datové úložiště. To mimo jiné používá i extrémně rychlé paměti typu FLASH ve funkci „mezipamětí“. To znamená vytvoření jakéhosi virtuálního mezidisku. Ten umožňuje využívat datový prostor úložiště tak, že podle potřeby přesouvá vysoce zatížené datové bloky z klasických diskových úložišť do FLASH prostoru a zpět. Vše je tak dostupné mnohem rychleji. Navíc je tento prostor možné využívat pro větší množství aplikací najednou. Významně se tak zvyšuje výkon hlavně databázových serverů.


Celý systém byl vybudován tak, aby jej mohly používat jak stávající datové systémy, tak systémy nové. Vytváří tak platformu pro budoucí růst.
Projekt „Zajištění přenosu dat a informací v území statutárního města Karlovy Vary“ je z 85 % spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Celkové náklady dosáhnou výše 85 mil. Kč. 12,75 mil. Kč hradí město z vlastních zdrojů.


Detailnější informace o projektu naleznete na www.mmkv.cz

Jan Kopál

tiskový mluvčí statutárního města Karlovy Vary

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·