Pokračuje obnova Domova pro seniory v Perninku

12.06.2016 20:55

 

 

Lůžkový evakuační výtah a tři nově vzniklé místnosti budou mít již brzy k dispozici obyvatelé Domova pro seniory v Perninku. Pokračuje tak postupná obnova zařízení, zahájená v roce 2012. Stavební akce přijde na 5, 1 milionu korun z rozpočtu Karlovarského kraje.

„Instalací výtahu bude vyřešena kompletní bezbariérovost objektu domova a výtah propojí všechna patra obou budov. Pomůže to především v případě, že by bylo třeba evakuovat imobilní klienty, ale usnadní jim to samozřejmě i běžný pohyb po budově. Zaměstnanci domova určitě zase ocení zlepšení možnosti rozvozu jídla nebo prádla,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160612205809_001_ls.png

Ředitel DPS Pernink Alfréd Hlušek (vlevo) s náměstkem hejtmana Miloslavem Čermákem

Celou akci provede firma ISSO - Inženýrské stavby Sokolov, s.r.o. „Práce začaly v dubnu letošního roku a probíhají za plného provozu. Nejprve byly upraveny tři nové místnosti a následně vystěhovány prostory, kterými povede výtahová šachta. V současné době se pracuje na stavbě výtahové šachty a jejího okolí. Veškeré úpravy včetně instalace nového evakuačního výtahu by měly být hotovy do konce měsíce srpna tohoto roku,“ vysvětlil ředitel Domova pro seniory Pernink Alfréd Hlušek.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160612205937_001_ls.png

Domov pro seniory v Perninku je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje s kapacitou 54 lůžek. V letech 2012 a 2013 se uskutečnila první etapa obnovy domova, tedy úprava vstupních prostor. Moderní vestibul doplnila nová zdvihací plošina pro imobilní klienty. Zcela nově bylo zřízeno pracoviště pro obslužný personál a ordinace praktického lékaře. „Na tyto akce kraj vynaložil přes 3 miliony korun,“ dodal Miloslav Čermák. V roce 2015 realizoval Domov úpravy šesti pokojů pro plně imobilní klientyza dalších 1, 5 milionu korun.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 

 

 

 

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·