Plzeňští skauti obsadí benzínové stanice - budou vybírat pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně

14.06.2012 17:21

Již počtrnácté spojí síly po celé České republice stovky dobrovolníků z řad starších skautů a skautek. Pod heslem „Společně proti leukémii“ budou pracovat na čerpacích stanicích po celé republice, tak aby mohli pomoci lidem s nemocemi krvetvorby.
Akce KAPKA 2012 je celostátní humanitární skautskou akcí, která se uskuteční 15. – 16. června. Akci pořádá Junák – svaz skautů a skautek ČR společně s Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Kapka probíhá tradičně formou sbírky na čerpacích stanicích. Tady dobrovolníci umývají řidičům přední skla projíždějících automobilů, autobusů, traktorů, kamionů, motorek, sanitek. „Kapka je humanitární akcí, ale není jen ledajakou sbírkou. Naši dobrovolníci podávají také řidičům informace o činnosti nadace. “ říká plzeňská koordinátorka Kapky Helena Jehličková.
V letošním roce se uskuteční Kapka v několika desítkách měst po celé republice. V Plzni se uskuteční humanitární akce KAPKA 2012 na čerpacích stanicích:
- TankONO (Domažlická, Studentská)
- OMV (U Prazdroje, Lidická)
- Agip (Částkova)
- Benzina (Rokycanská a Těšínská)

„Cílem Kapky je hlavně upozornit veřejnost na problémy lidí, kteří jsou postiženi nemocemi krvetvorby a na možnost přihlásit se do Českého národního registru dárců kostní dřeně,“ dodává Jehličková. Za posledních patnáct let se skautům prostřednictvím Kapky podařilo vybrat přes deset milionů korun.

Akce KAPKA není jen sbírkou na benzínkách. Mezi doprovodné akce patří třeba hudební koncert několika plzeňských kapel, který se uskuteční 16. června v Hifi Clubu na náměstí Republiky. „Další akcí je třeba velká houpačka z pňovanského mostu,“ vysvětluje Jehličková. 
Skautské hnutí má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí. V Plzeňském kraji jsou v současné době téměř tři tisícovky skautů ve 126 oddílech, v rámci celé České republiky má skautská organizace zhruba 45 000 členů. V roce 2012 slaví čeští skauti sté výročí od svého založení.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·