Plzeňští hasiči získali zlatý záchranářský kříž

18.04.2012 16:32

Vítězové letošního třináctého ročníku o nejlepší záchranářský čin roku 2011 si převzali ocenění z rukou prezidenta republiky Václava Klause a generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby.

 

V úterý 17. dubna 2012 se v Rothmayerově sále Pražského hradu udělovala ocenění Zlatý záchranářský kříž. Plzeňští hasiči zvítězili v jedné z kategorií svým zásahem při požáru kamionu s tlakovými láhvemi.  

 

K nehodě a následnému požáru nákladního vozu došlo 2. května 2011 v půl osmé ráno na dálnici D5 za tunelem Valík směrem na Rozvadov. Při příjezdu hasičů na místo události hořel kamion v plném rozsahu a tlakové nádoby v nákladovém prostoru začaly vybuchovat. Zásah, který se protáhl na 37 hodin, zcela zastavil provoz na dálnici D5 v obou směrech. Na místě kromě oceněných hasičů ze stanic Plzeň-Střed a Plzeň-Slovany, kteří na místo události dorazili jako první a svým rozhodným přístupem k hasebním pracím zabránili vzniku dalších škod, ohrožení životů a zdraví účastníků dopravní nehody, zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Plzně-Košutky, Přeštic, Nýřan a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Štěnovice, Litice a Nýřany.

Ocenění z rukou prezidenta republiky a generálního ředitele Hasičského záchranného sboru převzal velitel zásahu Miroslav Moule. Na slavnostním ceremoniálu byli přítomni i další členové jednotky.

 

Tým příslušníků, kteří byli oceněni:

Velitel zásahu

Miroslav Moule

 

Družstvo požární stanice Plzeň – Střed

Michal Kmeč

Jaroslav Kolář

Filip Kopecký

Tomáš Roučka

 

Družstvo požární stanice Plzeň – Slovany

Luboš Čechura

Josef Herman

Michal Novák

Miroslav Štrér

 

por. Mgr. Pavla Jakoubková

tisková mluvčí

HZS Plzeňského kraje


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·