Plzeňský kraj sleduje situaci kolem případů otravy metylalkoholem

12.09.2012 10:38

Plzeň, 12. 9. 2012 – Také Plzeňský kraj sleduje situaci kolem množících se případů otravy metylalkoholem. Dnes se uskuteční jednání na Krajské hygienické stanici s pracovníky odboru bezpečnosti a krizového řízení z krajského úřadu.

Podle zpráv médií už bylo hygienikům po celé republice uloženo ministerstvem zdravotnictví, aby kontrolovali původ alkoholu v jídelnách a restauracích. Ministerstvo tím reaguje na množící se počet pacientů s otravou jedovatým metylalkoholem. Ministerstvo úkol časově nevymezuje. Opatření přijala i potravinářská inspekce, která do terénu vyslala všechny inspektory.

Ministerstvo zdravotnictví ČR na svých stránkách varuje širokou veřejnost v souvislosti s rostoucím počtem případů týkajících se otravy metylalkoholem před konzumací alkoholických nápojů, u kterých není jasný a zaručený původ.

„Situace je velmi vážná, proto by si lidé měli dát pozor na veškeré alkoholické nápoje v neoznačených či neoriginálně uzavřených skleněných lahvích, PET lahvích, demižónech a kanystrech bez přelepení uzávěru kolkem a bez řádných údajů o původu a složení výrobku,“ upozorňuje na stránkách ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Krizový štáb Plzeňského kraje zatím není nutné svolávat.

 

 

Petra Jarošová

tisková mluvčí Plzeňského kraje

Odbor kancelář hejtmana

Oddělení mediální komunikace, vnějších vztahů a marketingu

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·