Plzeňský kraj podpoří hudební událost roku: Žebřík 2011

14.03.2012 12:08

Letos poprvé se stal Plzeňský kraj spolupořadatelem čtenářské hudební ankety Žebřík 2011. Patronem akce je hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec, který při slavnostním vyhlašování ankety navíc předá 30 tisíc korun (výtěžek ze vstupného), studentce Konzervatoře Plzeň Barboře Haasové.

 

Anketa Žebřík vstoupila do jubilejního 20. Ročníku. Slavnostní vyhlášení proběhne

v  pátek 16. března v Parkhotelu Plzeň.

„Plzeňský kraj podpořil hudební anketu Žebřík již v loňském roce. Letos jsme se stali jedním z hlavních partnerů této události, která se stala tradicí a tradice je potřeba podporovat. Co je nového kromě prostor je i to, že se bude předávat charitativní cena umělcům, kteří se podílejí na charitativní činnosti. Plzeňský kraj dále nově přichází se stipendijním programem, kdy podpoří velmi nadanou flétnistku z konzervatoře třiceti tisícovou částkou, kterou využije na studijní pobyt,“ říká hejtman Milan Chovanec.

Finálovým večerem diváky provedou moderátoři Tomáš Hanák a Klára Vytisková, kteří na pódiu přivítají například zpěváka Tomáše Kluse, Charlie Straight, nebo punk-rockovou kapelu Mandrage. Mimořádnou podívanou slibují Tata Bojs, jejichž průřez dosavadní kariérou zpestří účast zajímavých hostů a speciální vizuální show. Na pětihodinové show budou oceněni tři nejlepší v každé kategorii, kteří převezmou bronzové sošky z dílny sochaře Václava Česáka.

Radní pro oblast sociálních věcí Miroslav Brabec předá při slavnostním večeru zpěvačce Anetě Langerové sošku svaté Panny Marie, patronky charity, určenou pro Nadaci Světluška.

Studentka plzeňské konzervatoře Barbora Haasová obdrží od Plzeňského kraje 30 tisíc korun na zahraniční stáž.

„V Rakousku se v létě uskuteční flétnový kurz, kde se sejdou ti nejlepší špičkoví lektoři z celé Evropy, aby se věnovali talentovaným žákům a studentům právě jako je Bára, žákyně 3. ročníku Konzervatoře Plzeň. Nadaná flétnistka vyhrála prestižní soutěž Concertino Praga a proto si podporu kraje zaslouží. Získané finance jí umožní zúčastnit se již zmíněného letního kurzu v Rakousku, který potrvá čtrnáct dní,“ vysvětlil ředitel konzervatoře Miroslav Brejcha.

Plzeňský kraj je zřizovatelem Konzervatoře Plzeň a kromě dalších akcí podporuje například i Mezinárodní smetanovskou klavírní soutěž, která se letos koná v termínu 11. - 18. března.

 

Žebřík 2011 : Tomáš Klus získal čtyři nominace, Wohnout a NiceLand mají po třech

 

Z lednového hlasování vyplynulo, že nejvíce nominací – čtyři - fanoušci přiřkli Tomáši Klusovi. O jednu méně mají skupiny Wohnout a NiceLand, počítáme-li i účast Michala Motyčky mezi zpěváky.

Šanci na vítězství mají rovněž Tata Bojs, Mandrage, Kofe-In, Ben Cristovao, Aneta Langerová a Anna K se dvěma nominacemi. Loňští suveréni Nightwork se musí spokojit s kandidaturou na Skupinu roku, ovšem jejich zpěvák Vojta Dyk znovu aspiruje na individuální ocenění.      

Do užšího výběru postoupili ještě Charlie Straight, Sunshine, Imodium, Miro Šmajda, Dan Bárta, Michal Hrůza, Ewa Farna, Klára Vytisková, Lucie Bílá nebo Gabriela Gunčíková. Mezi potenciálními Objevy roku jsou například A Banquet a Goodfellas.

„Dvacátým výročím bychom rádi odstartovali novou etapu cen Žebřík. Na jejich vyhlášení se koncertně představí spíše mladší interpreti, současně ale pozveme další osobnosti naší scény, které se na Žebříku během jeho bohaté historie prezentovaly", říká ředitel hudebních cen Jarda.Hudec.  

 

Počet hlasujících byl největším v historii. SMS zpráv přišlo zhruba dvacet tisíc.

Kompletní výsledky jsou zveřejněny na: www.anketazebrik.cz

 

Ve staronové kategorii Akce roku svedou souboj festivaly Colours Of Ostrava, České Hrady, Masters Of Rock a Rock for people, filmovými hity byly podle hudebních příznivců Alois Nebel, Lidice, Muži v naději, Perfect Days a Poupata. 

 

Na druhé scéně v Parkhotelu bude znít taneční groove v podání DJů, jako jsou Friky, Robot, Maceo a další.

 

Předprodej vstupenek (390 Kč, VIP 990 Kč) zajišťuje www.ticket-art.cz.      

 

After party s hvězdami Žebříku poběží od půlnoci také v prostorách plzeňského Parkhotelu, kde lze i využít snížených „žebříkovských“ cen k ubytování.

 

ceny žebřík-m.jpg

ocenění pro vítěze z dílny sochaře Václava Česáka

 

TK-m.jpg

tisková konference k Žebříku 2011 zleva: P.Bolan, J.Hudec, M.Chovanec, V.Šimánek, V.Česák a M.Brabec


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·