Plzeňský kraj má vlastní sídlo přímo v centru Evropské unie

04.06.2012 13:36

V Bruselu byl v pátek slavnostně otevřen dům na náměstí Jamblinne de Meux, který bude sloužit jako nové sídlo zastoupení Plzeňského kraje. Tzv. Pilsner House stál i s rekonstrukcí přibližně 24 milionů korun. Plzeňský kraj díky novému sídlu ročně uspoří ze svého rozpočtu částku přes milion dvě stě tisíc.

Sídlo zde kromě zastoupení Plzeňského kraje najdou také kanceláře Pardubického a Jihomoravského kraje a v přízemí klub Plzeňského Prazdroje. První patro domu zůstane prázdné, jde o reprezentativní prostory s dřevěným obložením a bohatým dekorováním, kde se budou pořádat odborné a kulturní akce. V posledním patře domu vzniklo ubytování pro zástupce kraje v Bruselu a pokoj příležitostné ubytování hostů nebo stážistů.

Každý měsíc by se měla v domě konat minimálně jedna akce, která bude propagovat Plzeňský kraj.

Otevření domu je počin, který by měl Plzeňský kraj přiblížit nejenom strukturám Evropské unii, ale také posílit prestiž a vnímání našeho kraje v Bruselu a zároveň významně sníží náklady na provoz zastoupení našeho regionu, míní náměstek Ivo Grüner.

Plzeňský kraj schválil koupi domu v Bruselu 7. března 2011 v souvislosti s koncem projektu tzv. Českého domu v Bruselu, jehož realizátorem bylo Ministerstvo zahraničních věcí. Při zvažování různých variant řešení byla zvolena koupě vlastní nemovitosti pro zastoupení jako nejvýhodnější kvůli využití vložených prostředků z dlouhodobého hlediska. Úspory na nájemném a příjmy z pronájmu zaplatí kupní cenu domu do 14 let.

Společné zastoupení tří krajů kromě jiného také ukázat, že v České republice stále ještě máme lidi, kteří se dokážou mezi sebou domluvit a spolupracovat, řekl při slavnostním otevření domu hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Čtyřpodlažní dům o ploše cca 400 sídlí nedaleko Evropské komise v prestižní čtvrti Bruselu na náměstí Jamblinne de Meux.

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/dm-m.jpg

                                                                            Dům Plzeňského kraje v Bruselu

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/hejtmani.jpg

                   Před slavnostním přestřižení pásky - zleva : Radko Martínek- hejtman Pardubického kraje, Milan Chovanec-hejtman Plzeňského kraje

                                                                                     a Michal Hašek-hejtman Jihomoravského kraje

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·