PLZEŇSKÝ DOUBLE OPĚT OŽÍVÁ

15.08.2013 00:00

Úřadující plzeňští fotbaloví i hokejoví mistři už zahájili novou sezónu. Zatímco FC Viktoria Plzeň si už zajistila play-off Ligy mistrů a v Gambrinus lize drží neporazitelnost, hokejisté HC Škoda Plzeň mají ještě před extraligou rozehraný tradiční European Trophy. Oba týmy čeká v letošní sezóně mimořádná výzva. Cesta za obhajobou titulů.

Že euforie ze zisku Plzeňského Doublu stále nekončí, je znát při každé příležitosti, kdy se fotbalisté i hokejisté postaví před fanoušky. Ať už jde o benefiční akce, kulturní nebo sportovní události. V Plzni je zkrátka stále znát, že lidé jsou na své hrdiny pyšní.

Právě na začátku nové sezóny obou týmů startuje originální výstava, která fanouškům opět připomene, že dvojitou porci mistrů má aktuálně jen a jen Plzeň. Mimořádná výstava Plzeňský Double se otevře už v sobotu 17. sprna ve sportovním obchodním centru Decathlon na Borských polích.

Výstavu pořádá Nákupní centrum Borská pole ve spolupráci s oběma sportovními kluby FC Viktoria Plzeň a HC Škoda Plzeň. Oba kluby zapůjčily na unikátní expozici ty nejcennější skvosty i další zajímavosti, které se s historickým sportovním úspěchem pojí. V první řadě samozřejmě nebudou chybět oba mistrovské poháry. Fanoušci se ale můžou těšit i na další exkluzivní exponáty.

„Na výstavě návštěvníci uvidí třeba vítězný puk HC Škoda Plzeň. Budou tam umístěné i dres a brusle Martiny Straky, také hokejka a samozřejmě medaile. Vystavený bude také dres Jana Kováře. Fanoušci uvidí i řadu dalších věcí, které se váží k play-off,“ říká mluvčí HC Škoda Plzeň Jana Václavová.

FC Viktoria Plzeň pak kromě poháru také zapůjčila jednu z ostře sledovaných věcí a tou jsou samozřejmě kopačky kapitána Pavla Horvátha. „Krom toho fanoušci uvidí rukavice gólmana Matúše Kozáčika, originální zápasové dresy, samozřejmě pohár a mimo to i míč, se kterým Viktoriáni hrají duely Gambrinus ligu,“ odkrývá další artefakty mluvčí FC Viktoria Plzeň Pavel Pillár. 

Výstava ale nabídne také další fotbalové artefakty a součástí expozice bude mimo jiné také obsáhlá fotogalerie. Fanoušci tak nejspíš vůbec poprvé v historii uvidí fotky, jak si oslavy užívali sami mistři, když už zmizeli z dosahu novinářů a médií.

Výstava Plzeňský Double ve sportovním centru Decathlon potrvá až do 8. září.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·