Plzeňský bowling bodoval na mistrovství republiky

22.01.2013 17:28

Bronz, stříbro a titul mistra republiky putují do Plzně

 

O víkendu se v bowlingovém centru LUKA Pardubice konalo Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev Amatérské bowlingové ligy. Akcí vyvrcholila podzimní část třináctého ročníku soutěže.

V sobotu se bojovalo o tituly v jednotlivcích. Nejúspěšnějším hráčem ze západu Čech byl Martin Široký z BC FALK B Plzeň, který skončil druhý. „Zahrál jsem si perfektní turnaj, superligu, celý půlrok. Teď jsem se mohl poprat s těmi nejlepšími, kteří hráli v celé republice. Příště to zkusím ještě vylepšit,“ popisoval pocity Široky. Lepší než Martin byl jen Jiří Uhlíř z Tábora, který se stal mistrem republiky ABL. Třetí skončil David Klein z Ostravy.

 

Na medailovou pozici dosáhla i západočeská hráčka a zároveň oddílová kolegyně Širokého Věra Mašatová. V soutěži žen obsadila třetí místo. „Poslední dobou bowlingu moc nedávám, ale zkusila jsem to a štěstí mi přálo. Ze začátku jsem se nebyla schopna dostatečně koncentrovat a tím jsem si zkomplikovala život. Nakonec z toho bylo alespoň třetí místo,“ hodnotila svůj výkon Mašatová. Mistrovský titul v kategorii žen získala Eva Růžičková z Prostějova. Stříbrné místo patřilo Aleně Šamšové z Rumburku.

 

V neděli od rána pokračovalo mistrovství republiky soutěží družstev. Celodenní maraton nejlépe zvládli Západočeši. Za soupeře měli ve finále Římskou legii Ostrava, SK CNC Produkt Ostrava a T.N.R. Zbraslav. Po dobrých sobotních výkonech v soutěži jednotlivců potvrdili hráči z Plzně skvělou formu i v družstvech. BC Falk B ve složení Martin Široký, Věra Mašatová, Luděk Široký a Jiří Brendl naházeli ve finále 1213 bodů a odvezli si pohár mistra a šek na 50 000 korun. „Včera to bylo dobré a dnes jsem doufal, že to ještě zlepšíme a povedlo se nám to,“ řekl bezprostředně po finále Martin Široký. „Měli jsme včera druhé a třetí místo, a tak to první bylo dnes na řadě,“ doplnila jeho slova spoluhráčka Věra Mašatová. Druhé místo obsadili borci z SK CNC Produkt B Ostrava a třetí skončil tým T.N.R. Zbraslav.

 

O ABL

Česká Amatérská bowlingová liga (ABL) je národní soutěž rekreačních hráčů bowlingu (neprofesionálů – amatérů). Hraje se od roku 2000 a svým rozsahem i hráčskou základnou se stala nejvýznamnější a nejmasovější českou bowlingovou soutěží. Právě končící podzimní části 13. ročníku se zúčastnilo cca 1000 družstev, tj. téměř 5000 aktivních hráčů po celé České republice. V pardubickém LUKA bowlingu se ve finále o mistrovské tituly ABL utkali ti nejlepší hráči z celé republiky – 24 žen, 75 mužů a 35 družstev. Hráči jsou ve finále zastoupeni ze všech regionů ČR.

 

ŽENY

1

JM

Růžičková Eva

KEDEZ

Prostějov

2

Šamšová Alena

Sportlife Rumburk

Rumburk

3

Mašatová Věra

BC Falk B

Plzeň

 

22

Petrová Jana

BC Falk A

Plzeň

23

Húšťavová Jana

Zíchov Pukls X

Zichov

 

MUŽI

1

Uhlíř Jiří

Hawle Team

Tábor

2

Široký Martin

BC Falk B

Plzeň

3

SM

Klein David

Římská legie

Ostrava

 

14

Soukup Libor

Zíchov Pukls X

Zichov

20

Hradil Vavřinec

Bobánci

Tachov

22

Novák Robert

SKP Rapid Plzeň

Plzeň

28

Šamánek Josef

Krocaní sendvič

Plzeň

37

Brendl Jiří

BC Falk B

Plzeň

53

Maroušek Miroslav

Vymítači

Plzeň

60

Dědič Dalibor

Šikulové z Rokycan

Rokycany

63

Brzica Rostislav

Šikulové z Rokycan

Rokycany

64

Verbič Miroslav

Zíchov Pukls X

Zichov

75

Novohradský Ondřej

Bobánci

Tachov

 

DRUŽSTVA

1

BC Falk B

 

Plzeň

2

SM

SK CNC Produkt B

 

Ostrava

3

PRG

T.N.R. Zbraslav

 

Praha

 

11

Akvagast

 

Plzeň

26

Šikulové z Rokycan

 

Rokycany

28

BC Falk A

 

Plzeň

31

Bobánci

 

Tachov

 

 

 

 

Jana Šťastná
mediální ředitelka ABL

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·