Plzeňskou Viktorii posílil Matúš Kozáčik

28.06.2012 14:40

Posilu mezi tři tyče hlásí Viktoria Plzeň. Tříletou smlouvu podepsal ve čtvrtek dopoledne ve Štruncových sadech brankář Matúš Kozáčik. Osmadvacetiletý gólman se ihned zapojil do tréninku s novými spoluhráči.
„Matúš Kozáčik je perspektivní gólman, který ve svém věku nasbíral spoustu zkušeností z těžkých zápasů. Při aktuálním zdravotním stavu Romana Pavlíka jsme hledali brankáře, který by s Petrem Bolkem vytvořil základní dvojici pro duely Evropské ligy i domácí Gambrinus ligy. Nyní se právě mezi těmito dvěma rozhodne o pozici brankářské jedničky pro nadcházející sezonu,“ řekl k transferu generální manažer Viktorie, Adolf Šádek.
„Matúš nám pomůže vyřešit situaci mezi gólmany. Je to kvalitní fotbalista, který se navíc během několika málo minut stoprocentně rozkoukal v kabině a očividně si viktoriánskou atmosféru užívá,“ řekl k příchodu Kozáčika trenér Pavel Vrba, který dodal: „Matúš se vzhledem k lehkému tréninkovému manku nezapojí do sobotního duelu s Ústím, naopak program v Rakousku by již měl absolvovat na sto procent.“
Sám Matúš Kozáčik si angažmá v Doosan Areně pochvaluje. „Zájem Plzně mě hodně potěšil, jedná se o velmi ambiciózní mužstvo s moderním herním projevem. Láká mě možnost evropských pohárů i útok na český ligový titul.“ Pro západočeský klub mluvilo vedle korektního jednání managementu Viktorie hned několik dalších faktů: „Hodně jsem o Plzni mluvil s Honzou Rezkem, který mi Viktorii po všech stránkách doporučil. Do Čech se navíc těším také kvůli rodině. A v neposlední řadě je to parta v kabině, o které mi ´Réza ´vyprávěl hotové legendy. Už na základě prvních minut můžu potvrdit, že ani v nejmenším nepřeháněl,“ usmíval se čerstvý viktorián.
Matúš Kozáčik je odchovancem Dolního Kubína. Už jako dorostenec přišel do Košic, kde působil následujících pět let. V devatenácti letech přestoupil do Slavie, kde kryl záda Radkovi Černému. Po jeho odchodu v lednu 2005 se stal slávistickou jedničkou. V létě 2007 přestoupil do Sparty a vytvořil brankářskou dvojici s Tomášem Poštulkou. V roce 2010 přestoupil do kyperského celku Anorthosis Famagusta FC. Matúš Kozáčik si připsal pět startů ve slovenské reprezentaci do jednadvaceti let, jeden zápas absolvoval také v dresu slovenského národního týmu.

 

http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/6/6576/6576989_a42fa59f53c1f2494cd96bf243997309/images/M.Kozik.jpg?ver=0

 

foto: FC Viktoria


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·