Plzeňská výprava už je v Istanbulu

13.03.2013 20:24

Ve středu ráno se na pražské Ruzyni míhaly známé tváře plzeňských fotbalistů. Až na dlouhodobě zraněného záložníka Marka Hanouska a brankáře Petra Bolka odletěl krátce po osmé hodině celý kádr Viktorie Plzeň z prvního terminálu Letiště Václava Havla vstříc tureckému Fenerbahce SK.

 

Odvetný zápas osmifinále Evropské ligy se bude hrát ve čtvrtek od 21:05 středoevropského času. Ve městě u Bosporu je však čas posunutý o jednu hodinu dopředu, viktoriáni se tak musí vyrovnat s výkopem stanoveným na pět minut po dvaadvacáté hodině. Plzeňská výprava se do dějiště čtvrtečního utkání vydala s ozdobami v podobě knírů. „Má to představovat jistou tradici. Dokud nevypadneme z Evropské ligy, budeme nosit knír. Je to taková sranda a recese, ale třeba nám to pomůže,“ odpověděl na mnohé dotazy novinářů ohledně svého porostu pod nosem Pavel Horváth. „Napadlo nás to už před utkáním v Neapoli, ale v tom případě bychom museli snášet kníry pěkně dlouho,“ usmívá se dobře naložený kapitán.

 

Plzeňský speciál se odlepil od ranveje ruzyňského letiště jen několik málo minut po osmé hodině ranní. Obavy z dlouhého letu do asijské části Istanbulu rozptýlil znovu plzeňský špílmachr. „Přihlaste se, kdo chce hašlerku,“ ptal se zaplněného letadla Horváth. „Tak si jí kupte,“ reagoval na několik zvednutých rukou s úsměvem od ucha k uchu vyhlášený vtipálek. Dlužno dodat, že držitel tří cen pro největší osobnost Gambrinus ligy se o své bonbony nakonec opravdu podělil.

 

V Istanbulu přivítalo výpravu Viktorie slunné počasí a příjemných 17 °C. Po hodinovém přesunu z letiště v Asii do hotelu v Evropě se hráči zabydleli a začali vnímat atmosféru města ležícího na dvou kontinentech. Na mešitu lze narazit s trochou nadsázky na každém kroku. Minarety tyčící se nad Istanbulem pak svolávají věřící k bohoslužbě. Jeden takový je také u hotelu, kde je plzeňská Viktorka ubytovaná a kde přebýval na oficiální návštěvě Turecka i nejvyšší představitel USA Barack Obama.

 

Nejbližší program týmu ze západu Čech je jasný. Od 19:00 istanbulského času je naplánována tisková konference, od 20:00 pak večerní trénink. Fotografie z předzápasové přípravy budou následně ke zhlédnutí na internetových stránkách.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·