Plavecký areál na Slovanech má nové hřiště s herními prvky

19.06.2012 19:00

Nové hřiště s herními prvky se stalo dalším lákadlem pro trávení volného času s dětmi v plaveckém areálu na Slovanech. Vedle nedávno vybudovaného Karibik koutku, který je určen především pro matky s dětmi, jde letos o druhou investici města Plzně, jež má zlepšit komfort návštěvníkům areálu.

 

„V letošním roce jsme se zaměřili na rodiny s dětmi. Zhruba 250 tisíc korun jsme v dubnu investovali do rekonstrukce prostoru kolem brouzdaliště, kde vznikl Karibik koutek. Před týdnem byla dokončena modernizace a rozšíření venkovního hřiště se čtyřmi novými dětskými atrakcemi,“ říká náměstek primátora Petr Rund. Děti mají k dispozici dětský kolotoč, pružinové houpadlo, skluzavku, tunel a lanovou konstrukci s dopadovou plochou.

 

Na obnovu a oživení dětského hřiště vynaložila městská správa necelých 600 tisíc korun. Na sezonu ještě připravuje osazení plochy u venkovního bazénu polohovacími lehátky.

 

Plavecký areál na Slovanech je jedním ze sportovišť ve vlastnictví města Plzně. V předchozích letech se podařilo zlepšit stav některých jeho částí a technologických zařízení. Mezi nejdůležitější patřila rekonstrukce ochozů, ozvučení vnitřního plaveckého bazénu a rekonstrukce chlorovny. Přístavba z roku 2001 poskytla zázemí pro nové atrakce, divokou řeku, vířivky, relaxační bazén nebo brouzdaliště. V minulém roce vzniklo v části budovy plaveckého bazénu sportovní centrum a za 24 milionů korun byl obnoven venkovní bazén.

 

Na jaře roku 2009 schválilo městské zastupitelstvo aktualizaci studie rozvoje plaveckého areálu, vypracovanou v roce 2002. „Jejím cílem je právě postupná úprava areálu. Jde o finančně náročné akce a je tedy zřejmé, že se musí provádět krok za krokem s ohledem na soulad s celkovým řešením a finančními možnostmi města,“ uvádí technický náměstek.

 

Plavecký bazén byl uveden do provozu 1. září 1986. O rok později se dostavěla venkovní část. Původním majitelem byl stát. V roce 1994 došlo k bezúplatnému převodu do majetku města.

 

Za rok 2011 navštívilo plavecký areál téměř 600 tisíc návštěvníků.

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/bazn2.jpg

 

Zdeňka Kubalová

Tiskové oddělení

Kancelář primátora

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·