Pilsner Urquell otestoval dřevěné sudy pro říjnové oslavy 170. narozenin

26.08.2012 18:23

Pilsner Urquell a celý Plzeňský Prazdroj se intenzivně připravuje na podzimní oslavy 170. výročí založení pivovaru a zrodu plzeňského ležáku. Dnes pivovarští narazili dřevěný 170litrový sud s nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell, dopravený na plzeňské náměstí Republiky stejným způsobem jako před 170 léty. Vše dopadlo dobře a Plzeňané si mohli vychutnat 340 nefiltrovaných piv.

Ve sklepích pivovaru proběhla několikadenní zkouška těsnosti 170litrových dubových sudů, které speciálně pro říjnové oslavy 170. výročí zrodu Pilsner Urquell vyrobili pivovarští bednáři. Dnes na náměstí Republiky praktické testy vyvrcholily naražením a čepováním piva. Stejně jako před 170 léty byly v pivovaru sudy naloženy na formanský povoz tažený koňmi a odvezeny na náměstí Republiky, kde  sládek Václav Berka jeden sud narazil a začal čepovat. Tím si pivovarští prakticky otestovali celý postup, který musí při oslavách proběhnout dokonale a bez jediné chybičky.

„Letošní oslavy našeho ležáku Pilsner Urquell jsou výjimečnou událostí a nechceme nic podcenit. Předem proto důsledně zkoušíme všechny důležité kroky od nakládky přes dopravu až po samotné naražení dřevěných sudů a čepování piva. Dnes jsme se navíc podělili o náš Pilsner Urquell také s Plzeňany, kteří tak mohli ochutnat alespoň kousek z atmosféry chystaných říjnových oslav,“ uvedl Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Hlavní oslavy výročí zrodu ležáku Pilsner Urquell a založení Plzeňského Prazdroje se uskuteční v pátek 5. října v 18.00 hod na náměstí Republiky v Plzni, tedy na stejném místě, na němž proběhla dnešní malá generálka. Návštěvníci oslav se tak mohou těšit kromě zajímavého kulturního programu, který je stále tajemstvím, i na ochutnávku nefiltrovaného piva Pilsner Urquell přímo z dubových sudů.

 

 
 
 
 
Vladimir Jurina, Plzeňský Prazdroj
 
(MR)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·