Pes, výtržník a honička

01.11.2013 00:00

Strážnice musela zalehnout psa

V úterý 29.10.2013 v poledne zaslechla hlídka městské policie poblíž služebny ve Staré Roli křik. Na křižovatce ulic Školní a Kladenská pak hlídka spatřila útočícího bullteriéra na ženu, která v náručí držela svého psa. "Jediným účinným řešením bylo psa strhnout na zem a zalehnout jej", uvedla zakročující strážnice, která je vyškolena na odchyt psů, ale bez potřebných pomůcek musela na místě improvizovat. Jak se následně ukázalo, majitelka psa nechala venčit psa bez košíku svého jedenáctiletého syna, který jej nezvládl. Vedle tohoto incidentu bude mít na magistrátu města dohru i podezření z nezaplacení místního poplatku za psa.

 

Chtěl příspěvek, ničil majetek

Ve čtvrtek po jedenácté hodině dopolední vyjela hlídka městské policie na oznámení z Úřadu práce Karlovy Vary, kde se muž z pobytem na karlovarském magistrátu domáhal příspěvku. Ten sice obdržel, ale protože dle mínění žadatele byla jeho výše neadekvátní, přesněji nízká, vylil si zlost na dveřích, které prokopnul. Dle vyjádření zástupce úřadu vznikla škoda převyšující hodnotu 5 tis. Kč, načež byl pachatel předán nedaleko sídlící Policii ČR.

 

Honička nočním městem

Dnešní noční kontrola (1.11.2013 v 1:50 h.) ulice TGM byla na počátku podivné honičky, kdy si strážníci všimli dvou vozidel vyjíždějících ze Zahradní ulice. Druhé vozidlo na sebe upozornilo nerozsvícenými světly, strážníci se tedy rozhodli provést kontrolu jeho osádky. Během manévru však osádka vozidla gestikulovala, že honí vozidlo jedoucí před nimi. Strážníci tak změnili cíl a vyžádali si posily. Po krátkém čase se jim podařilo vozidlo zastavit v Rybářích a vše se rychle vysvětlilo. Důvodem pronásledování bylo odcizení autorádia a dalších věcí, které se v ujíždějícím vozidle skutečně našly a navíc se ukázalo, že jedenadvacetiletý řidič z Lokte není držitelem řidičského oprávnění.  Stejně jako v předešlém případě i zde došlo k předání Policii ČR.

 

Bc. Marcel Vlasák,
velitel MP Karlovy Vary

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·