Perná noční služba

06.02.2013 16:15

Karlovy Vary, 5.2.2013. Devastace opuštěných domů není ničím novým. Železo je artikl, který mnozí rádi zpeněží a berou jej, kde to jenom jde. Jsou známy i případy demontáže traverz nad hlavami peněz chtivých osob. Podobný případ řešili strážníci hned při nástupu na noční službu 5. února, kdy na základě oznámení zadrželi v městské budově bývalé umělecké školy v Táborské ulici čtveřici „sběračů kovů“. Ti byli následně předáni Policii ČR a k objektu byl zavolán i zástupce vlastníka.

Strážníci odsloužili půlku směny, když si na Sokolovské ulici všimli muže tlačícího auto. Ten záhy do vozidla naskočil a pokračoval velmi „rozpačitou“ jízdou k blízké čerpací stanici. Nebýt právě stylu jízdy, mohla se hlídka domnívat, že řidiči došly pohonné hmoty, či má závadu na vozidle. Při kontrole však strážci zákona rychle usoudili, že muž je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Třiatřicetiletý muž ze Slaného skončil v rukách policie.

Od skončení předchozího případu neuběhla ani hodina a stejná hlídka se již řítila ulicemi města na signál z MŠ v Truhlářské ulici. Při zajištění vnějšího pláště objektu si jeden ze strážníků všiml muže, který vyskočil z okna a přes ulici Závodu Míru utíkal do areálu Řempa. Zde jej také strážníci za chvíli zadrželi. V objektu pak hlídka zjistila vypáčené okno a připravený LCD televizor k odcizení. Muž byl nejen vyplašen, ale především zadržen. Závěrečný scénář se opakoval a pětadvacetiletý Karlovarák putoval do rukou přivolané hlídky Policie ČR.

 

 

Bc. Marcel Vlasák
velitel MP
Městská policie Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·