Patrick Makau pomůže českému běhu

07.05.2014 16:49

U příležitosti 20. ročníku Volkswagen Maratonu Praha byla vyrobena limitovaná edice sklenic na nealko pivo Birell s podpisem legendárního keňského běžce Patricka Makau. Sklenic je přesně 958, tedy stejně jako byl počet běžců na prvním maratonu v roce 1995. Celý výtěžek z jejich prodeje půjde na projekt Czech Marathon Hopes, jehož cílem je vychovat elitní české maratónce. Cena jedné sklenice je 99 Kč a v prodeji budou na veletrhu Sport Expo od 8. do 10.5.

„Vážím si gesta Patricka Makau, který souhlasil s umístěním jeho podpisu na sklenice a pomohl tak českým běžeckým nadějím. Věřím, že o tuto unikátní edici bude velký zájem,“ řekl prezident organizačního výboru Volkswagen Maraton Praha 2014 Carlo Capalbo. Patrick Makau byl donedávna držitelem maratonského rekordu a do pražských ulic vyběhne i o nadcházejícím víkendu ve štafetě.

 

 

Sklenice nechal vyrobit a bezplatně uvedl do prodeje Birell, hlavní partner pražského maratonu. „Naší snahou je podporovat projekty, které motivují lidi k aktivnímu trávení volného času. Pokud bude mít naše země maratonskou hvězdu světového formátu, určitě to přivede k běhu tisíce dalších lidí,“ řekl marketingový manažer značky Birell Luděk Baumruk.

 

Výtěžek z prodeje limitované edice sklenic poputuje na projekt Czech Marathon Hopes. V rámci tohoto projektu se připravuje největší česká maratonská naděje Anežka Drahotová, která se umístila na 11. místě na Sportisimo 1/2Maratonu Praha.

 

Kateřina Krásová
Plzeňský Prazdroj
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·