Památky a příroda Karlovarska v nové podobě

26.05.2015 20:08

 


Při příležitosti 6. výročí vzniku projektu internetové encyklopedie Památky a příroda Karlovarska byla v polovině měsíce května 2015 spuštěna nová podoba webových stránek www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz. Finanční příspěvek na vytvoření stránek poskytl ze svého rozpočtu Karlovarský kraj prostřednictvím odboru kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu. Samotnou realizaci nového webu provedla špičková společnost 2 M STUDIO s.r.o. z Ostrova.

Nové webové stránky dostaly atraktivní vzhled doplněný funkčními prvky. Především byla zvýšena přehlednost zapsaných hesel. Vytvořeno bylo interaktivní vyhledávání, doplněné tříděním objektů podle typu, stavebního slohu, přístupnosti, památkové ochrany a aktuálního stavu. Vyhledávat lze i podle umělců či měst. Vybrané objekty jsou vypisovány do přehledných tabulek či map. Uživatelsky příznivé prostředí bylo obohaceno možností tisku Průvodce Karlovarskem s vybranými oblíbenými místy a jeho zasílání emailem. Přibyly aktualizované pozvánky na tematické kulturní akce.Stránky budou propojeny s oficiálním destinačním portálem Karlovarského kraje - Živý kraj (zivykraj.cz).

Jáchymov - rozhledna na Klínovci

Regionální internetová topografická encyklopedie Památky a příroda Karlovarska vznikla roku 2009 se zaměřením na dokumentaci kulturně-historického a přírodního bohatství Karlovarského kraje. Projekt navazuje na místopisné práce regionálních badatelů, především obsáhlé Topografie Antona Gnirse z let 1927-1933. Encyklopedie dnes obsahuje 1.392 objektů a lokalit s informacemi o jejich historii a popisy,doplněnými 14.298 současnými i historickými dokumentačními fotografiemi a videoprezentacemi. Žádný region České republiky nemá takto detailně zmapované památky, navíc v podobě neomezeně přístupné webové prezentace. Roční návštěvnost stránek je více než 100.000 čtenářů.Projekt slaví úspěchi na sociální sítiFacebook, kde má k dnešnímu dni4.046 fanoušků. Encyklopedie získala několik ocenění, mezi nejvýznamnější patří 1. místo ve 4. ročníku celostátní soutěže MÁ VLAST V SRDCI EVROPY, pořádané Památkovou komorou České republiky.

Svatobor - kostel Nanebevzetí Panny Marie

Autor encyklopedie, Jaroslav Vyčichlo, se podílí rovněž na řadě dalších regionálních projektů. Mezi nejvýznamnější patří tvorba textů a komentovaných videoprezentací objektů v sekcích „Ohrožená památka“ a „Zachráněná památka“ v rámci XI.-XV. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje, tvorba textů pro oficiální informační webový portál Infocentra města Karlovy Vary, či spolupráce při tvorbě propagačních videoprezentací montánních památek v rámci nominace Regionu Krušnohoří/Erzgebirge na seznam UNESCO. Rovněž spolupracuje s dalšími zájmovými weby, poskytuje sebrané materiály autorům publikací z oblasti naučné či místopisné literatury a spolupracuje s městy, obcemi a neziskovým sektorem při záchraně a dokumentaci kulturně-historický a přírodních památek.


Webové stránkyprojektu můžete navštívit na adrese: www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz

 

Zdroj: TZ pojektu Památky a příroda Karlovarska

LPP

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·