Oxfordský profesor na Letní škole Mladých občanů

25.07.2016 21:18

 

 

 

         Od pondělí 25. července do neděle 31. července proběhne v Mariánských Lázních mezinárodní Letní škola Mladých občanů. Historicky druhý ročník se celý nese v duchu tématu: „Globální vliv Evropské unie“. Účastníky z rozličných evropských zemí přednáškou poctí i profesor Oxfordské univerzity GjovalinMacaj. Letní školu Mladých občanů zaštiťují Zastoupení Evropské komise v ČR a US Embassy.

            Vysokoškolští studenti z Nizozemí, Polska, Slovinska, Moldavska, Albánie a Rumunska se během celého týden seznámí se všemi aspekty evropské politiky. O ekonomickém vlivu EU a jejím zapojení do mezinárodních organizací promluví Michal Parízek, akademický pracovník na Institutu politologických studií na Univerzitě Karlově v Praze. Téma rozšiřování EU a migrační krize účastnící proberou s výzkumným pracovníkem institutu Europeum Christianem Lassenem. A konečně problematiku IT, inovací a bezpečnosti zúčastněným přiblíží Piotr Fuglewicz, polský aktivista a podnikatel.

            Na Letní škole Mladých občanů vystoupí i přední političtí činitelé. Účastníci budou moci debatovat o roli Evropského parlamentu s europoslancem Jiřím Pospíšilem. Vztahy Evropské unie a Spojených států amerických budou předmětem diskuze s politickým tajemníkem z US Embassy in Prague Pepijnem Helgersem. Na letní školu dorazí i Miroslav Hajnoš – tajemník pro mezinárodní záležitosti z Konfederace odborových svazů Slovenské republiky.

            Na programu jsou i dvě simulovaná jednání místního zastupitelstva a Evropské rady, kterou připraví nevládní organizace EUTIS. Nejlepší účastník bude odměněn stáží v Evropském parlamentu.

Zdroj: TZ Mladí občané, z. s.

LPP

                                                                                         

 

 


 

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·