Otravy metylalkoholem krajské radní nezajímají

30.09.2012 15:33

Další ukázku neschopnosti a především totálního nezájmu o občany Karlovarského kraje předvádí hejtman Josef Novotný a jeho krajská rada.
K dnešnímu dni se v Karlovarském kraji objevil již třetí případ otravy smrtelně nebezpečným metylalkoholem. První nakažený byl hospitalizován již ve středu, ve čtvrtek pak další dva. Zatímco představitelé jiných krajů se hned v počátku tohoto obrovsky nebezpečného fenoménu postavili k situaci čelem a začali jednat, dokonce i jinak značně liknavá vláda se problém snažila řešit, vedení Karlovarského kraje celá situace absolutně nezajímá.

Z Karlovarského kraje nedostala žádnou podstatnou informaci ani média, ani představitelé jednotlivých měst a obcí, ani občané. Strohé informace o problému, zveřejněné na webu Karlovarského kraje nepovažuji za systematické a účinné varování, zvláště v situaci, kdy ohroženi jsou především sociálně slabší spoluobčané a senioři, kteří internet využívají ve velmi malé míře. Přitom se jedná o smrtelné nebezpečí, obzvlášť poté, co je možno některý alkohol již opět oficiálně prodávat a distribuovat.

Krajským představitelům v čele s hejtmanem kraje je nejspíš ochrana zdraví a životů občanů kraje naprosto lhostejná. Jinak si celou situaci včetně informačního embarga o nebezpečí nelze vysvětlit. Krajská vláda zřejmě čeká na první mrtvé, aby začala o problému jednat, poskytla potřebné informace a projevila nějaký zájem.
Jestliže takovouto aroganci a nezájem o vlastní voliče předvádí ČSSD v tak závažné kauze, nechci ani domýšlet, jak malý zájem o občany kraje má při řešení problémů méně naléhavých. Lepší důkaz o své nekompetentnosti dva týdny před krajskými volbami snad ČSSD ani nemohla podat.

Národní socialisté se v případě volebního úspěchu postarají o vytvoření efektivního a včasného systému varování před podobnými životně nebezpečnými jevy, do kterého zapojí nejdůležitější média a všechny obecní a městské úřady v Karlovarském kraji.

 


Ivo Mlátilík
starosta Františkových Lázní
lídr krajské kandidátky Národních socialistů - levice 21. století

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·