Otevřený dopis zastupitelům města Plzně proti prodeji pozemků pro OC Corso

14.06.2012 14:05

Zastupitelé města obdrželi otevřený dopis od Plzeňáka Petra Vaňka, který nesouhlasí s prodejem pozemků pro Amadeus Real. Tato společnost totiž v Plzni zbourala bývalý kulturní dům Inwest a chce vystavět místo něj OC Corso. Proti tomu bojují odpůrci dalšího nákupního centra a chtějí vyvolat referendum o stavbě Corsa.

Čtěte otevřený dopis zastupitelům:

Vážená paní zastupitelko, vážený pane zastupiteli,

se znepokojením sleduji plán Rady města Plzně na prodej pozemků potřebných pro stavbu OC Aréna/Corso firmě Amádeus Real. Ve chvíli, kdy investor nesplňuje regulační kritéria nastavená právě Vámi, a kdy již více než deset tisíc Plzeňanek a Plzeňanů podpořilo vyhlášení referenda o budoucnosti daného prostoru (víte, kolik hlasů dostala v
posledních do městského zastupitelstva volbách právě Vaše strana?), budete rozhodovat o prodeji pozemků investorovi (resp. o smlouvě o smlouvě budoucí).

Neschválením prodeje pozemků můžete v tuto chvíli vzdát respekt tisícům svých potenciálních voličů a voliček. A naopak, v případě schválení prodeje se i Vaším hlasem zastupitele město vzdává poslední možnosti projekt OC Aréna/Corso skutečně ovlivnit. V době, která je na celostátní i místní úrovni příznačná nedůvěrou vůči politikům, můžete dát signál, že Vás názor občanů zajímá častěji než jednou za čtyři roky.

Pevně věřím, že ve Vašem rozhodování zvítězí opravdový zájem na spravedlivé správě věcí veřejných, nikoli zájmy podnikatelských lobby v politických stranách nebo nátlak investora. Ujišťuji Vás, že budu pečlivě sledovat, jak budou hlasovat jednotliví zastupitelé a zastupitelky. A jistě nebudu sám.

S pozdravem a vírou ve Vaše zodpovědné rozhodnutí

Váš potenciální volič
Petr Vaněk, Plzeň

Pozn.: Tento dopis je zároveň rozesílán do plzeňských médií.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·