Osud problematických garáží v karlovarské Jabloňové ulici je zpečetěn

24.01.2014 00:00
Město Karlovy Vary připravuje demolici stovek garáží ve Staré Roli. Rozsáhlé území (cca 17 tisíc m²), kde v minulé době opakovaně vznikaly černé skládky a které se stávalo útočištěm zlodějů, vandalů a bezdomovců, by se do budoucna mohlo stát atraktivní lokalitou pro podnikatele.
Objekty vystavěné na pozemcích města koncem osmdesátých let jejich majitelé v předchozích letech postupně přestávali užívat a udržovat. Proto se město snažilo získat všechny objekty do svého vlastnictví. Tato čtyři roky trvající procedura byla zdárně ukončena, garáže nebo torza staveb nacházející se na pozemcích Statutárního města Karlovy Vary byly v naprosté většině převedeny do majetku města. Přípravy na fyzickou likvidaci jsou již v plném proudu. „V současné době máme již k dispozici projektovou dokumentaci k demolici více jak čtyř stovek garáží v Jabloňové ulici, nyní bude záležet na zastupitelích města, zda na svém jednání v úterý 28. ledna uvolní potřebné finance na realizaci tohoto záměru,“ vysvětluje náměstek primátora města Petr Bursík. 
 
Projektová dokumentace počítá s náklady na demolici garážového areálu ve výši 7,3 mil Kč. „Vzhledem k tomu, že výběr dodavatele demoličních prací proběhne formou veřejné soutěže, předpokládám, že se nám podaří zajistit cenu výrazně nižší. V každém případě pokládám prostředky vynaložené do demolice garáží za přínosnou investici do této lokality. Z mapy města tak zmizí problematické místo a naopak získáme prostor, který budeme moci v souladu s územním plánem nabídnout podnikatelům k rozšíření jejich aktivit,“ uzavírá náměstek Bursík.
Demolice se nedotkne několika řad garáží na soukromých pozemcích v přední části areálu. Zde bude Statutární město Karlovy Vary provádět pravidelný úklid v rámci údržby celé lokality.
 
Helena Kyselá
Tisková mluvčí
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·