Ostře sledovaný zápas proběhl bez problémů

08.03.2013 19:44

Ve čtvrtek večer se v plzeňské Doosan Areně odehrálo osmifinálové utkání Evropské ligy, které UEFA vyhodnotila jako velmi rizikové. Důvodem byl především očekávaný nájezd velkého množství fanoušků Fenerbahce do západočeské metropole. „Od okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že naším dalším soupeřem bude turecké Fenerbahce, jsme se snažili předcházet bezpečnostním rizikům. Systém prodeje vstupenek byl nastaven tak, aby příznivci hostí byli koncentrování pouze ve vlastním odděleném sektoru. Jsme rádi, že se plzeňští fanoušci nenechali zviklat nabídkami příznivců soupeře, kteří ve velkém počtu dorazili ke stadionu ve Štruncových sadech a snažili se na poslední chvíli sehnat vstupenky na utkání,“ říká tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár. „Hosté tak s minimálními výjimkami byli soustředěni pouze ve svém sektoru a v části hlavní tribuny, kam Viktoria dle reglementu UEFA poskytla soupeři 200 vstupenek pro jeho VIP partnery a zaměstnance klubu.“

Celé utkání se díky vynikající práci a koordinaci bezpečnostních složek odehrálo bez větších problémů. Jediná výjimka byla zaznamenána u sektoru hostů, kdy se cca 120 fanoušků istanbulského celku pokoušelo projít na stadion pomocí velmi nekvalitně padělaných vstupenek. Bezpečnostní agentura tento problém při kontrole vstupenek odhalila a všichni návštěvníci s neoriginálními vstupenkami nebyli na stadion vpuštěni. „Případem se v současné době zabývá policie. Jisté je, že vstupenky nepocházejí z oficiální distribuce, kterou zajišťovaly Viktoria Plzeň a Fenerbahce SK,“ uvedl Pillár. „Klub si velice váží profesionálního přístupu Policie České republiky a Městské policie Plzeň. Ve spolupráci se zaměstnanci bezpečnostní agentury SBS IVA a zástupci UEFA se podařilo minimalizovat všechna rizika. Všem zúčastněným patří velké poděkování za odvedenou práci,“ uzavírá otázku bezpečnosti na stadionu tiskový mluvčí.

Plzeňské publikum vytvořilo na osmifinálovém utkání tradičně výbornou atmosféru a i přes nepříznivý vývoj zápasu povzbuzovalo domácí tým až do závěrečného hvizdu. „Klobouk dolů před našimi fanoušky. Pro hráče Viktorie je radost nastupovat před tak skvělým publikem, už kvůli nim se chceme v odvetě poprat o možnost postupu mezi osm nejlepších týmů Evropské ligy,“ uzavřel Pillár.

 

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

FC Viktoria Plzeň, a.s.

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·