Opravy místních komunikací v Karlových Varech pokračují

12.11.2015 09:21

 

 

Město Karlovy Vary pokračuje v opravě místních komunikací. V minulých dnech byla dokončena oprava části Sportovní ulice, zastávky MHD Mattoniho nábřeží a oprava chodníku pod Ostrovským mostem podél nábřeží řeky Ohře.

 

Cestujícím ve čtvrti Drahovice již slouží nová zastávka MHD Mattoniho nábřeží. Byl zde vybudován záliv pro bezproblémové zajíždění autobusů, díky stavebně technickým úpravám je zastávka plně bezbariérová, nová nástupní hrana zastávky umožní cestujícím komfortní nástup do vozidel MHD. Na zastávce byl vyměněn přístřešek a v jejím blízkosti bylo vybudováno místo pro přecházení komunikace. „Na neuspokojivý stav zastávky a absenci místa pro přecházení v této části města poukazovali obyvatelé Drahovic opakovaně, například na diskusních fórech. Jsem rád, že jsme tedy dokázali tento náš dluh splatit. Kvůli nutným stavebním úpravám jsme museli dokonce vyměnit přístřešek zastávky, který byl sice teprve rok starý, ale rozměrově nevyhovující. Proto jsme do Drahovic nainstalovali přístřešek od Lázní I, kam jsme naopak umístili přístřešek z Mattoniho nábřeží," odhaluje první náměstek primátora Čestmír Bruštík. Náklady činily 833 tisíc Kč.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20151112092210_001_ls.png

 

Opravou prošla část Sportovní ulice včetně chodníku. Vedle odfrézování starého a položení nového krytu vozovky s vyrovnávkami byly provedeny výškové opravy zařízení sítí v komunikaci a odvodnění. Náklady činily 650 tisíc Kč.

 

Chodník pod Ostrovským mostem zbavila Správa lázeňských parků nežádoucí zeleně a povrch byl upravena předlážděn.

 

Opravné práce na komunikacích se nyní přesunuly na Růžových vrch. „Díky tomu, že se nám v rámci nejrůznějších výběrových řízení na zhotovitele podařilo uspořit nemalé finanční prostředky, zahájili jsme i opravy komunikací, které původně v plánu nebyly. To se aktuálně týká chodníků na sídlišti Růžový vrch v rozsahu 1051 m², náklady budou činit cca 1 mil Kč," dodává náměstek Bruštík.

Opravovat se budou chodníky v ulicích Klínovecká, Vodárenská a část chodníku v ulici Krušnohorská (v blízkosti domu s pečovatelskou službou a knihovny v Sedlecké).

 

„V případě příznivých povětrnostních podmínek bychom rádi ještě do konce roku opravili komunikace v ulicích Jízdárenská a Dělnická a stezku spojující Mozartovu ulici s ulicí V. Huga," uzavírá Čestmír Bruštík.

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·