​​Opravy Ašské ulice v Chebu skončí podstatně dřív

07.09.2016 12:46

  

 

Před časem zkomplikovaly dopravu v Chebu opravy silnic na příjezdu do města a v jeho samotném centru. Kraj proto urychleně začal řešit omezení na příjezdu, kde nechává silnici D6 opravit Ředitelství silnic a dálnic. Výsledkem bylo okamžité otevření sjezdu z D6 ve směru na Cheb a zlepšení situace. Navíc by se měly urychlit i opravy Ašské ulice, které řídí Krajská správa a údržba silnic. Náměstek hejtmana Jakub Pánik dosáhl na základě jednání se zhotovitelemzkrácení doby oprav o celých 16 dní.

„Na první pohled to vypadá, že stačí vyfrézovat vozovku a takzvaně položit nový koberec. Je to ale mnohem složitější, v těchto dnech silničáři budou frézovat živičný kryt silnice a bourat uliční vpusti. Pak následuje posuzování stavu podloží a určení způsobu oprav. V příštím týdnu dojde na další bourací práce a odvodnění, dále osazování nových kanalizačních poklopů. Pokládka nových vrstev vozovky se předpokládá na konci září. Počátkem října je pak třeba za provozu provést dopravní značení,“ popsal Jakub Pánik a dodal, že lidé v Chebu a především řidiči musí být dostatečně informováni o rozsahu a typu prací, aby měli přesnou představu o tom, proč je třeba provoz v místě omezit.

Pokud to počasí dovolí, kompletně by práce měly být hotovy do 30. září. „Provoz silničáři naplno spustí od 1. října. Věřím, že i přes výrazné zkrácení doby opravy silnice budou řidiči s kvalitou prací spokojeni,“ dodal Pánik.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·