Opilý řidič ohrožovat strážníka

06.06.2013 00:00

Na uraženou dopravní značku upozornili 1. června před jedenáctou hodinou večer strážníky městské policie svědci dopravní nehody, která se stala na Západní ulici. Shodli se na tom, že značku přikázaný směr objíždění stojící na ostrůvku uprostřed silnice, srazil řidič bílé Škody Felicie. Svorně rovněž tvrdili, že byl šofér opilý.

Popsané vozidlo jelo v tu chvíli kolem hotelu Adria směrem k Chebskému mostu. Hlídka jej zastavila kousek před mostem. Když strážník k autu přišel, řidič vypnul jeho motor. Vzápětí ovšem znovu nastartoval a chystal se odjet. Aby mu zabránil v odjezdu, otevřel městský policista dveře u řidiče. Ten se přesto snažil zařadit rychlost, ke slovu proto přišly hmaty a chvaty, jimiž mu strážník dal jasně najevo, že z místa neodjede. Když se řidič nechal tímto způsobem přesvědčit, vytáhl jej strážce pořádku od volantu ven, kde jej opřel o kapotu služebního vozu.

Z dechu řidiče byl silně cítit alkohol. Po kontrole dokladů předali strážníci devětatřicetiletého karlovaráka do rukou státních policistů. Ti dechovou zkouškou prokázali v jeho krvi hodnotu 2,46 promile alkoholu. Muž sám už před tím strážníkům prozradil, že v tuhnické restauraci vypil asi deset piv. Nyní se bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Bc. Jan Trojáček
zástupce velitele, Městská policie Karlovy Vary

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·