Opilci zaměstnávají strážníky

27.05.2016 20:24

 

Opilci začínají být problém, a to nejen v Karlových Varech. Není pomalu den, aby strážníci městské policie nebyli iniciováni zdravotníky, policií nebo občany, popřípadě na základě vlastního zjištění neřešili ve městě povalujícího se opilce. Jestliže v předešlých letech městská policie přepravila do protialkoholní záchytné stanice v Sokolově kolem 60 osob ročně, tak letos tento objem zvládla již za první 4 měsíce. Dlužno dodat, že ne každý opilec musí zákonitě skončit na záchytce, pokud se jej podaří tzv. "rozchodit", je transportu ušetřen, neboť absentují zákonné důvody pro takové opatření.

Poslední dva případy jsou pak typickým obrázkem současné situace. Včera 26.5.2016 ve 20:45 hodin na základě oznámení občanů nalezli strážníci na Sokolovské ulici u zastávky MHD opilého 34letého bezdomovce. Orientační zkouška prokázala hladinu alkoholu v krvi překračující 3 promile. Po dvou hodinách proběhly všechny nezbytné úkony včetně umístění opilce na PAZS a strážníci se mohli vrátit opět ke své práci.

Neutekly ani dvě hodiny a stejná hlídka byla na žádost Policie ČR vyslána do Dvorů, kde si převzala dalšího výtečníka. Byť se nejednalo o bezdomovce, dokázal si 32letý Karlovarák také řádně přihnout. Hladina alkoholu v krvi atakovala hranici 3,5 promile. Stejný proces a další čas strážníků strávený mimo katastr města.

Existence protialkoholních záchytných stanic bez následné ambulantní anebo lépe ústavní léčby má jediný význam. Na krátkou dobu je člověk, který sebe nebo jiné může pod vlivem alkoholu ohrozit na životě umístěn do zařízení, které se o něho postará. Druhý den může příběh začít znovu. Ano, recidiva stoupá! Další efekt? Rostou náklady v podobě práce strážníků, zdravotníků a výsledek je nulový. Trend poslední doby navíc jasně ukazuje, že situace se zhoršuje. Včera například byla "záchytka" již plná. Opít se další člověk, kam s ním? 

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·