Operační středisko krajské záchranky funguje již dva a půl roku

30.11.2015 20:00

 

 

Již dva a půl roku úspěšně funguje nové operační středisko karlovarské záchranné služby, které bylo v roce 2013 vybaveno novými technologiemi v rámci projektu „Jednotná úroveň informačního systému operačního řízení a modernizace technologie pro příjem TV”.  Právě k dnešnímu dni byl projekt definitivně ukončen.

 

Dokončení projektu pozdrželo poslední výběrové řízení na dodání komunikačních technologií, které bylo nutné důkladně připravit a zrealizovat. Na funkčnost střediska však tato poslední část neměla vliv. „Díky projektu se podařilo vybavit Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje nejmodernějšími technologiemi, které zefektivnily komunikaci mezi dispečinkem a posádkou sanitních vozidel. Operační středisko tak patří ke špičkám v České republice,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

 

Projekt byl z 85 % financován Evropskou unií. „Celkové náklady projektu dosáhly téměř 35 milionů korun, přičemž 29,7 milionu korun bylo financováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Zbývajících 5,3 milionu korun uhradil Karlovarský kraj z vlastních zdrojů,“ upřesnil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

 

Operátorky v operačním středisku si na obsluhu nových technologií rychle zvykly a chválí si, jak jim usnadňuje práci. Ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora to jen potvrzuje: „Představa, že bychom pracovali s původním vybavením, tužkou, papírem a telefonem po sloučení operačních středisek, je dnes již nemyslitelná. Jsme velice vděční za tento technologický skok, který pocítí každý rok více než 30.000 ošetřených pacientů v kraji, a to zejména díky zlepšení logistiky operačního řízení a předávání informací z tísňových výzev elektronicky přímo do sanitek. To vše vede k tomu, že záchranka přijíždí na místo dříve.“

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·