Altech na cyklomaratonu pro handicapované

03.07.2014 08:36

Opel handy cyklo maraton 2014 navazuje na svého předchůdce z loňského roku. Laťku ale posune zase o kus nahoru. Trasa se protáhne na 2222 km, pričemž časový limit k jejímu ujetí zůstává 111 hodin. Na trase napříč českem a slovenskem bude 24 povinných průjezdních bodů, ty bude potřeba najít a potvrdit jejich průjezd razítkem.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140703085022_001_mc.png

OHCM je unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů. Myšlenkou závodu je spojit tyto dvě skupiny cyklistických nadšenců a vytvořit fungující týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách.

Osmi, čtyř nebo dokonce dvoučlenné týmy pojedou opět čtyři dny a čtyři noci non-stop napříč Českou a slovenskou republikou. Průjezdními body se jim stanou rehabilitační ústavy, spinální jednotky, speciální centra a podobně. Jejich úkolem je podle GPS souřadnic jednotlivé průjezdní body vyhledat, zvolit si k nim vlastní trasu a následně na místě do „Cyklo-pasu“ potvrdit projetí razítkem.

Účastníky bude stejně jako v minulém roce sledovat vyhledávací zařízení GPS tracker společnosti Eurosat CS. Ten odesílá v krátkých časových intervalech informace o zaznamenané poloze, rychlosti, stoupání, klesání a podobně. Na interaktivní mapě těchto webových stránek, v sekci ON-LINE, můžete sledovat aktuální vývoj závodu téměř v reálném čase.

Každý tým je patronem jednoho člověka, který se s handicapem teprve učí žít. Kromě motivace a podpory mu mohou vyhrát zajímavé ceny a hlavně, svou účastí mu zajistí místo na zážitkovém sportovním víkendu v přírodě. Ten se, stejně jako loni, uskuteční cca měsíc po skončení závodu. Jedná se o setkání cyklistů a účastníků závodu spolu se svými „svěřenci.“ Dohromady se pak baví sportem (kanoe, raft, plachetnice, plavání, handbike, kriket, geocasching atd.) Účelem je vytvořit nové vztahy, přátelství, získat sebevědomí a pozitivní pohled na život.

V tomto závodě nejde ani tak o vítězství jako o šíření myšlenky, že život na vozíku nekončí a lidé handicapovaní i zdraví mohou společně fungovat bez větších problémů. Chceme tímto ukázat veřejnosti, že soužití s handicapovanými není věda, ani disciplína určená lékařům a terapeutům.

Opel handy cyklo maraton je o přátelství, o boření bariér a zaběhlých klišé, o týmové spolupráci, motivaci a pomoci těm, kteří pomoc chtějí a potřebují.

 

 

 

Také firma ALTECH má zde svůj tým…

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140703084657_001_mc.png

Tým ALTECH

POMÁHÁME LIDEM PŘEKONÁVAT BARIÉRY

VÁŠ POHYB - NÁŠ CÍL

 

ALTECH, spol. s r.o. vznikla v dubnu roku 1992. Jsme česká společnost, která se od počátku své existence zabývá návrhem, výrobou a prodejem kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro imobilní osoby. Vlastní výrobu těchto produktů rozšiřujeme o dovoz zahraničních výrobků a o poradenství v otazkách bezbariérovosti, přičemž úzce spolupracujeme s externími spolupracovníky z řad imobilních občanů. Efektivně tak reagujeme na neustále se zvyšující požadavky trhu. V současnosti nabízíme široký sortiment produktů a pro jejich funkční odlišnosti dokážeme navrhnout optimální řešení podle individuálního přání a priorit zákazníka. Našim nosným programem je výroba a montáž šikmých a svislých schodišťových plošin a sedaček.

 

Protože našim cílem je pomáhat imobilním lidem, rozhodli jsme se projekt "OPEL HANDY CYKLO MARATON" sponzorovat. A nejen to - firma ALTECH je jedním z průjezdných bodů, takže budete mít možnost si firmu o 150 zaměstnancích prohlédnout a občerstvit se. A protože se chceme stát patronem kokrétního člověka s handicapem, podpořit ho a hlavně motivovat, sestavili jsme svůj vlastní ALTECH tým. A pojedeme hlavně pro něj :-)

 

Váš Altech s.r.o.

 

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·