OLYMPIONICI Z PLZEŇSKÉHO KRAJE VYRÁŽÍ NA HRY VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE

16.01.2014 00:00

Mladí sportovci z Plzeňského kraje vyráží do boje o medaile na Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014 (ZODM 2014). Olympiáda se koná ve dnech 19. až 24. ledna v Kraji Vysočina.

 

Olympijská výprava z Plzeňského kraje bude soutěžit spolu se sportovci z ostatních třinácti krajů ČR v osmi sportovních disciplínách (alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, rychlobruslení, snowboard, lyžařský orientační běh) a dvou kulturních soutěžích (hra na akordeon a korespondenční výtvarná soutěž). O olympijské medaile se bude bojovat v Novém Městě na Moravě, Velkém Meziříčí, Havlíčkově Brodě, Jihlavě a ve Žďáře nad Sázavou.

 

Devadesátičlenná výprava z Plzeňského kraje zahrnuje sedmdesát tři sportovců, patnáct trenérů a dva vedoucí výpravy. V neděli 19. ledna odjíždí sportovci do Havlíčkova Brodu, kde budou ve 14:00 hodin hry slavnostně zahájeny. Samotné soutěže začnou v pondělí 20. ledna. Každoročně dětské olympioniky podporují přímo v místě konání zástupci Plzeňského kraje. Letos výpravu podpoří náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jiří Struček a náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU a informatiky Ivo Grüner.

 

Šance na medaile bezpochyby máme. Velké naděje vidíme v disciplínách jako biatlon a krasobruslení. Bude-li příznivé počasí pro alpské lyžování a snowboarding, tak bychom také v těchto disciplínách mohli dosáhnout na medailové pozice,“ přibližuje možné úspěchy náměstek hejtmana Jiří Struček. Z poslední ZODM v roce 2012 si sportovci Plzeňského kraje domů přivezli zlaté medaile ze snowboardingu a rychlobruslení a dobrého umístění dosáhli v běžeckém lyžování.

 

Zajímavostí ZODM 2014 je zařazení dvou kulturních disciplín. Ve hře na akordeon bude Plzeňský kraj zastupovat nejmladší účastnice výpravy, teprve desetiletá akordeonistka Hana Matějková. Vlajkonošem výpravy sportovců z Plzeňského kraje na letošním ročníku zimní olympiády bude hokejista Jaroslav Špaček.

 

ZODM 2014 je projekt Českého olympijského výboru, zaměřený na žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Další informace o akci najdete na webu: www.odm2014.cz a portále Plzeňského kraje.

 

Mgr. Alena Marešová
tisková mluvčí

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·