Od dubna mohou obce žádat o dotace na odstřel divočáků

15.03.2016 14:11

 

 Karlovarský kraj,jako reakci na stížnosti starostů měst a obcí na množící se škody způsobené černou zvěří, vytvořil nový dotační titul, kterým se snaží motivovat města a obce k zajištění odstřelu přemnožených divokých prasat. Radnice už se mohou připravovat na podávání žádostí o dotace z motivačního programu, který kraj vyhlásil. O příspěvky na lov černé zvěře na nehonebních pozemcích ve svých intravilánech se mohou ucházet v termínu od 1. dubna do 2. Května 2016.

“Podporu koordinovaného odstřelu nabízíme, abychom na území obcí snížili početní stav divokých prasat. Ta se přemnožila, páchají značné škody blízko obydlených míst v parcích, zahradách, zemědělských i lesních porostech a ohrožují  majetek občanů. Dotace může dosáhnout maximálně 50 tisíc korun pro jednoho žadatele,” upřesnil krajský radní Josef Hora.

Kraj pro tento dotační program vyčlenil ze svého rozpočtu na rok 2016 celkovou částku 150 tisíc korun. Za ulovení jednoho divokého prasete bude podle pravidel schválených krajským zastupitelstvem vyplacena každému z žadatelů dotace ve výši 1 tisíc korun. Města a obce se mohou ucházet opříspěvkyi zpětně za prasata ulovená v uplynulém roce. Stačí, když předloží rozhodnutí o povolení lovu na nehonebních pozemcích a laboratorní potvrzení veterinární správy o vyšetření ulovených kusů.

 

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·