Obyvatelé Karlových Varů mohou třídit kovové obaly

24.11.2015 14:31

 

Obyvatelé Karových Varů mohou nově třídit kovové obaly od potravin. V průběhu listopadu byly na území města rozmístěny speciální kontejnery. Mají stříbrně šedou barvu a jsou určeny ke sběru plechovek od nápojů, konzerv od potravin, obalů od kosmetiky apod.

Do kontejnerů nepatří obaly od barev a montážní pěny a obaly znečištěné zbytky potravin a chemickými látkami.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20151124143236_001_ls.png

 

„Prozatím jsme pro speciální kontejnery vybrali 17 stanovišť. Pokud se osvědčí a obyvatelé města budou nádoby k odkládání kovových obalů využívat, počet kontejnerů ještě navýšíme,“ uvádí I. náměstek primátora města Čestmír Bruštík.

V současné době jsou nové nádoby umístěny na následujících stanovištích: Doubí – Modenská, Tašovice – Sopečná a Česká, Rybáře – Konečná II. a U Koupaliště, Sedlec – Merklínská, Tuhnice – Poštovní, Stará Role – Dvořákova a Holečkova, Bohatice – U Trati, Čankov – u zastávky MHD, Olšová Vrata – J. Lady, Drahovice – Lidická (pod SPGŠ) a Úvalská, Růžový vrch –Plešivecká a Krušnohorská, Počerny.

 

Počet tříděných komodit v Karlových Varech tak vzrostl na sedm. Papír, sklo, plasty, textil, kovové obaly a bioodpad je možno odkládat do speciálních nádob. Použité potravinářské oleje z domácností mohou občané města odkládat na sběrných dvorech.

 

 

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·